Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mateo1993

Repeater czy lepszy router?

Polecane posty

Witam!

W związku z małą przeprowadzką zostałem postawiony przed wyborem, czy kupić lepszy router czy może zaopatrzyć się w jakiś repeater.

Router(Livebox 2.0) znajduje się na parterze, pokój w którym potrzebowałbym całego zasięgu sieci jest na 1 piętrze po przeciwległej stronie budynku.

I tu moje pytanie: co najlepiej kupić, aby zyskać jak najlepszy sygnał oraz w jaki model najlepiej się zaopatrzyć(budżet: max 200 zł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z reapeterami nie pozwalają mi polecić tych urządzeń.

Zamiast zmiany routera możesz też zainwestować w access point, który będzie w Twoim pokoju. Będzie od odbierał sygnał z liveboxa i po kablu prowadził go do Twojego PC - o ile masz komputer stacjonarny;p

Napisz w jakie rozwiązanie chcesz wejść a polecimy odpowiednie urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pokoju korzystam z laptopa, który chciałbym żeby był mobilny także rozwiązanie z kablem odpada. Przede wszystkim zastanawiałem się nad jakimś lepszym routerem, lub właśnie repeater'em. Jedyny problem z router'em byłby taki, że korzystam z telewizji od Orange, a ich dekoder potrzebuje połączenia z livebox'em przy każdym włączeniu. Także livebox i tak musiałby być cały czas w gotowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłączyć rozgłaszanie sieci na liveboxie i podpiąć do niego router, który będzie rozgłaszać sieć. Do 200 zł to wdr3600, ale nie wiadomo czy sygnał będzie lepszy. Najlepiej zamów przez internet, przetestuj i jak nie będzie lepiej to zwróć (masz na to 14 dni) i zastanów się nad czymś droższym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...