Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarek1010

instalacja windows

Polecane posty

Witam. Zamowilem komputer na morele( jeszcze nie przyszedl, bez windowsa, skladany) i mam problem z windowsem. Mam tez laptopa i do niego mam plytke tylko nie wiem do czego sluzy? Czy to jest windows 8?

A jak tak to czy da sie zainstalowac go na nowym kompie?

Jest na niej klucz wiec mam nadzieje ze tak. (mam taka sama jak na zdjeciu)

Czy moze pirat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jest raczej windows, zostal on dostarczony z pudelkiem i laptopem, ale ja mam win 7 na lapku. Wiec zdaje mi sie ze nie byl uzyty i zaistaluje go na nowym kompie i bedzie git, gdyz koles mogl mi pirata zainstalowac bo mialem komunikat, ze ta kopia systemu win jest nieoryginalna. Mam racje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie masz nalepkę z windowsem? Kupowałeś laptopa nowego? Z systemem czy bez? Kto Ci system wgrywał i dlaczego?

Ten numer na płycie to nie serial do systemu, według mnie laptop był bez systemu, zainstalowany został pirat lub jeśli był z systemem to masz klucz wpisany w bios i nie możesz go użyć do aktywacji systemu na innym komputerze.

Tak samo jeśli masz go na nalepce na laptopie.

Zamiast kombinować wolałbym kupić nowy system, jak stać na nowy komputer to i na system też się coś powinno znaleźć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mógł być oryginał, tylko większość producentów notebooków nie dorzuca płyty z systemem do notebooków. Można je zamówić oddzielnie. Bez dodatkowych informacji trudno stwierdzić.

Również większość nowych notebooków ma klucz do Windowsa wbity w BIOSie i nie ma nalepki COA, więc brak nalepki też o niczym nie musi świadczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co jest napisane na tej nalepce pod spodem. Jeśli jest tam coś o systemie, to jest legalny, ale go nie przeniesiesz (a przynajmniej nie będzie to legalne).

Jeśli chcesz legalnego Windowsa za darmo, to się spiesz i dołącz do Windows Insider. Jest spora szansa, że beta testerzy Windowsa 10 dostaną ten system za darmo (choć chyba sam MS jeszcze nie jest tego pewien, bo sytuacja jest dynamiczna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego pirata nie polecacie? biggrin_prosty.gif

Coby zachować czyste konto. icon_wink.gif Inna sprawa, że nie wiadomo czy cokolwiek z mniej oficjalnego źródła nie będzie miało "extra" dodatków.

A jak chcesz się bardziej pozastanawiać nad kwestią "piractwo a sprawa polska", to w czeluściach forum Magazyn CD-Action jest ku temu odpowiedni temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...