Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eMBlaZet

HP OP X476dw MFP - problem z instalacją (W8.1, 64bit)

Polecane posty

Witam Kolegów i Koleżanki,

Mam pewien problem ze wspomnianą wyżej drukarką. Komputer jest nowy (Lenovo, IC i5-4210U CPU 1.70 Ghz, 2.40 GHz, 4 GB RAM, W. 8.1., 64 bit), wgrałem na niego wyłącznie: pakiet Office (v. z 2013), Pandę, FF (wraz z AdBlocker'em). Sam system zaktualizowałem parę dni temu (w zeszłą środę bodajże).

Zgrzyt pojawił się podczas prób instalowania drukarek HP. HP OP X476dw MFP (sieciowa) oraz LaserJet M1132 MFP ("kablowa"). Jako że bardziej istotna jest dla mnie kwestia zainstalowania tej pierwszej, na niej się skupię, przedstawiając z czym mam kłopot.

Co zrobiłem:

- podłączyłem 476 do routera (Huawei), bez problemów / bez komunikatów o błędach, drukarka jest widoczna dla systemu (tj. widać ją w folderze Sieć -> Drukarki -> pełna nazwa 476);

- starałem się następnie zainstalować 476 korzystając z dołączonej płyty HP, niestety, pod koniec instalacji program informuje mnie, że: "Nieudana instalacja sieci. Nie udało się zainstalować drukarki przez sieć. Kliknij Ponów, aby spróbować ponownie zainstalować drukarkę przez sieć, lub kliknij Anuluj, aby powrócić do opcji połączeń.";

- ponowne próby przynoszą taki sam efekt, program cały czas informuje: "Instalowanie drukarki sieciowej...", pasek ładowania zapętla się, jednakże nie wydaje mi się, by cokolwiek się działo za kulisami.

Dodatkowe działania:

- sprawdziłem na dwóch innych komputerach (moim prywatnym laptopie, również Lenovo [choć inny typ, ale też W8.1, 64bit] - działa / komputerze stacjonarnym [W7, SP1, XP] - również wszystko działa), instalacja przebiegała bezproblemowo, drukarka drukuje;

- dokopałem się do "wbudowanego serwera internetowego" (Embedded Web Server) 476, tu sprawdziłem połączenia (drukarka i laptop widzą się nawzajem), wydrukowałem też stronę autotestu drukowania (nie dostrzegam w raporcie żadnych informacji o błędach);

- usiłowałem również skorzystać z "kreatora instalacji usługi HP universal printing", tu program raczy mnie komunikatem, że "Zainstalowanie sterownika drukarki było niemożliwe. Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces".

Uprzejmie proszę o pomoc - kończą mi się już pomysły, a problem jak był, tak jest oczy_na.gif .

Serdecznie pozdrawiam,

M.

PS. Co do LaserJet M1132 MFP, sprawa jest jeszcze "zabawniejsza". Po podłączeniu USB drukarki, program setup pod koniec (po rozpakowaniu sterowników), stwierdza, że "Nie udało się zainstalować drukarki". Bez żadnych komunikatów o błędach (ot, generalne rady: odłącz USB, wyłącz drukarkę, podłącz USB, włącz drukarkę). Usiłowałem podłączyć drugą, taką samą, drukarkę (LJM1132M) - bezskutecznie. Zmiana kabla również nic nie dała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...