Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolfick

Laptop - potencjalne uszkodzenie karty graficznej

Polecane posty

Specyfikacja:

Laptop Dell Inspiron n5010

Grafika: ATI Mobility Radeon 5650

CPU: Intel Core i3 M 370 @ 2.40GHz

RAM: 4 giga

System: Win 7 Home Premium, 64-bit, Service Pack 1

Witam,

około dwóch tygodni temu podczas gry w Hearthstone na ekranie komputera nagle pojawiły się zielone paski, po czym komputer dostał zawiechy.

Po restarcie paski były obecne na monitorze już w momencie startowania maszyny, a procedura kończyła się na komunikacie widocznym poniżej:

TDxW2W8.jpg

Po 2 tygodniach postanowiłem zajrzeć do BIOSu i sprawdzić, czy istnieje możliwość przełączenia karty graficznej z Radeona na zintegrowany układ na płycie. BIOS nie oferował jednak takiej możliwości (potem się okazało, że laptop nie posiada układu graficznego zintegrowanego z płytą główną).

Po wyjściu z BIOSa, bez dokonania jakichkolwiek zmian z w nim, komputer nagle odpalił. Windows załadował się, zielone paski nagle zniknęły. Jednak po ok, 10-15 minutach działania maszyna ponownie się wyłączyła a problem powrócił.

Później załadowałem Windows w trybie awaryjnym, gdzie problem nie występował. Będąc tam, po paru minutach ponownie wyłączył się, po czym załadował się na nowo w standardowym trybie i działa już ok. 50 min.

W tym czasie dokonałem czyszczenia systemu za pomocą CCleanera i Glary Utilities 5.

Prosiłbym o poradę w sprawie profilaktyki w przypadku opisanego zachowania komputera.

Na co mogą wskazywać powyższe objawy?

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...