Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grajoo

Problemy z internetem

Polecane posty

Witam,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem komputerowym, więc wszelakie wiadra pomyj prosze zostawić dla siebie. Do sedna...

Od 2 tygodni zmagam się z dziwnym problemem z siecią.... Internet jest, nagle na około 5-10 sekund znika i pojawia się na nowo.

Diody na routerze wszystkie są, restartowany router był niejednokrotnie, kable wypinane, podpisane na nowo, wymieniane na nowe itp..

W CMD mam taki komunikat (zdjęcie w załączniku)

INEA (stąd mam neta) poinformowało mnie, że

"diagnostyka wykazuje idealne parametry sygnału, a test prędkości daje do modemu max wynik. Po kablu musi wszystko działać prawidłowo. W przypadku połączenia bezprzewodowego mogą się pojawiać problemy, jeśli w pobliżu jest mocna, nadająca na tym kanale sieć."

Model routera - Modem Cisco WiFi EPC3925

Jakieś rady, podpowiedzi jakie testy mogę jeszcze wykonać, albo generalnie co zrobić aby sprawdzić czy to z mojej strony wina czy też z ich

Pozdrawiam serdecznie

post-138649-0-38309700-1434391494_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś wszystkie 11 kanałów (choć w teorii możesz sprawdzać po 3, np #1 potem #4 potem #7 potem #11)?

W tej samej zakładce masz też Network Mode który pewnie jest na b/g/n mixed, sprawdź inne ustawienia w tym menu (na różnych kanałach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach zostaw b/g/n mixed.

Jeśli chcesz wybrać najlepszy kanał to najpierw sprawdź jakie w Twojej okolicy są mocno "obciążone". Zainstaluj program inSSIDer i wklej tutaj zrzuty ekranu z zakładki networks i channels. Pomożemy Ci wybrać najlepszy.

Ale...

Najlepiej na jakiś czas, w celach diagnostycznych, podłącz komputer kablem i sprawdź czy problem występuje. Jeśli nie to faktycznie problem w obrębie WiFi.

Ale, ale...

Jeśli z siecią jest wszystko ok na innych urządzeniach to najlogiczniejszym wnioskiem jest to: karta sieciowa w komputerze. Co masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z insiderem mam taki dziwny problem, że nie mogę zainstalować próbnego triala... próbowałem różnych wersji i nic nie działało...

No z połaczeniem z kablem będzie problem przez względny architektoniczne...

Co ciekawe dzisiaj ten problem nie występuje... ale nie mam pewności że on jutro nie powróci....

Co do karty sieciowej - Realtek PCIe GBE Family Controller

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie Ci pomóc jeśli nie będziesz odpowiadał na zadane pytania.

Najlepiej załóż sobie, że jeszcze nic nie powiedziałeś i od początku, starannie zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe).

Po tym co widzę to chyba rysunek będzie najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, troszeczke się zamotałem wtedy.

Do routera idzie kabel antenowy, od routera mam kabel sieciowy podpięty do komputera stacjonarnego.

Problem ponownie się pojawił, po ponad tygodniu bezproblemowego działania sieci.

Podłączyłem kablem z routera laptopa, internet hulał aż miło. Więc problem z kablem mozna wykluczyć. Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mam mętlik w głowie.

Piszesz, że przez względy architektoniczne nie możesz połączyć się po kablu, ale później dodajesz, że masz komputer podpięty kablem.

O co biega?

Proszę Cię o dokładne odpowiedzi w punktach:

1. jakie urządzenia łączą się z internetem bezprzewodowo (wiem, że komórka, ale czy coś jeszcze?)

2. czy przy połączeniu bezprzewodowym występują problemy (na komórce nie występują, tak? ale czy na innych jest coś nie tak?)

3. komputer stacjonarny jest połączony kablowo? i na nim występują problemy? tylko na nim?

4. gdy wypinasz kabel z komputera stacjonarnego i wpinasz do laptopa to internet na laptopie działa prawidłowo?

Wybacz, ale powyżej miałeś informację jak naprawić problemy związane z WiFi, ale okazuję się, że takich problemów nie ma. Dokładnie odpowiedz na pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...