Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marian2332

Wybór routera.

Polecane posty

Witam wszystkich.

Chciałbym się was poradzić jaki router kupić do internetu. Internet można powiedzieć mam tutaj miastowy. Jeden router odbiera sygnał i po kablu idzie do drugiego który rozdziela sygnał na urządzenia przenośne, ten który rozdziela sygnał mi się zepsuł ( żył chyba z 5 lat) i musze kupić nowy. Ten zepsuty działa jak mu się podoba pingi raz wysokie raz niskie raz działa raz nie. Mam pytanie jaki router mi polecacie , przede wszystkim aby wszędzie w domu można go było złapać, aby miał dobry sygnał. I drugie pytanie jeżeli jest taka możliwość to żeby równo rozdzielal prędkość internetu. Mam 10 MB i chciałbym aby np na dwóch komputerach było po 5 MB i jak ktoś się jeszcze w domu podłączyć to żeby tak nie obciążal internetu, czy wogole są takie? Koszt takiego routera to do 200 250 zł.

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj modele urządzeń, które obecnie posiadasz:

- model odbiornika o którym piszesz

- urządzenia, które się będą łączyć z siecią - chodzi coś na standardzie ac?

Wstępnie zerknij na tp-link wdr4300. Jest tam Bandwidth Control, więc i opcja rozdzielenia sygnału.

Jak odpowiesz to potwierdzimy czy będzie wszystko grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam teraz takie o to urzadzenie airlive wl 5460ap. Od tego jeden kabel idzie do mojego kompa a reszta sie laczy przez wi-fi, moj brat do polaczenia z tym uzywa TL-WN722N. Własnie to urzadzenie (airlive wl 5460ap) odmawia posluszenstwa, i tak jak mowilem chce je wymienic na nowe. Reszta domowników bedzie się lączyć telefonami tabletami itd. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś, że to właśnie router odmawia posłuszeństwa? Jeśli podłączysz się bezpośrednio kablem do modemu to problemów z pingami nie ma?

Jeśli jednak jesteś zdecydowany to:

- Netgear WNDR3700 (tutaj rozdzielisz sygnał jeśli wgrasz alternatywne oprogramowanie)

- Tp-Link WDR4300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten router jest podlaczony kablem do mojego PC, i rozdziela mi sygnał na to aby domownicy korzystali z neta. Za oknem mam jeszcze jeden ktory odbiera od moich dostawców sygnal i gdy bezposrednio podlacze kabel do kompa to pingi dochodza do maks 30 , gdy tylko podlacze przez ten router airlive to skacza od 60 do 120 a nawet i 250 potrafią byc. Czasami tez internet zanika tak jak by wogole go nie bylo, czy to u mnie od airlive po kablu czy od innych domownikow w telefonie, talbecie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...