Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shrike

opóźnienie dźwięku po kablu SPDIF

Polecane posty

Cześć,

Mam w blaszaku Sound Blastera Recon3D i podłączyłem ją kablem optycznym do głośników logitech Z906. Niby super bajery, kodowanie Dolby Digital Live i potem rozdzielanie na 5.1 z jednego kabla.

Jestem pewny, że po tym optyku następuje opóźnienie dźwięku. Można to zauważyć np. klikając na folder, trzymać, a potem puścić. Kiedy podłączę kartę jackami i ustawię na konsoli głośników odpowiednie wyjście, dźwięk pojawia się wcześniej. Drugi tester potwierdził, że na optycznym jest opóźnienie :).

No i teraz: u mnie jest coś zepsute, czy to tak ma, że robi zwłokę? Serwisant Creative twierdzi, że zwłoki nie ma.

Ktoś podpina też 5.1 albo 7.1 za pomocą kabla optycznego? Jest zwłoka?

Nie przyszłoby mi to do głowy, ale podpiąłem równocześnie słuchawki i zobaczyłem jak dźwięk powinien działać naprawdę :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła odpowiedź: "Przesył analogowy będzie minimalnie szybszy ale nie ma to wpływu na odsłuch muzyki i na odbiór dźwięku w grach."

Jak może nie mieć wpływu, skoro jest opóźniony? Wyczuwam ściemę. :P

Ludzie kupują myszki z DPI, którego nie są w stanie wykorzystać, reakcję przycisków na klawiaturze na 1 Ms, super czas reakcji matrycy monitora (sam też lubię to robić :3), a nikt poza mną się nie przyczepia do widocznie opóźnionego dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...