Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gutek90

Jak pozbyć się Mysearch w przeglądarce Firefox

Polecane posty

Witam

Otóż złapał mnie dziś pewien problem z przeglądarką Firefox. Za każdym razem gdy ją uruchamiam zamiast strony startowej Mozilli pojawia się jakieś mysearch123 com. Reinstall przeglądarki nie pomógł. Czy moglibyście pomóc mi pozbyć się tego paskudztwa krok po kroku? Nie wiem, czy coś muszę wgrać, wyszukać itd. Rzadko spotykam się z takimi objawami więc prosiłbym o pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz coś związanego z mysearch w panelu sterowania w usuń programy (może się nazywać Video Converter Bundle, Video Converter, Value Apps, ale pewny nie jestem) i oczywiście usuń. W Firefox wejdź w Dodatki i usuń związane z tym dzidostwem rozszerzenia i wtyczki. Następnie wejdź w Opcje i zmień stronę startową w zakładce Ogólne, oraz w zakł Wyszukiwanie zmień domyślną wyszukiwarkę i usuń mysearch z wyszukiwarek.

Jak tyle nie podziała to będziemy kombinować dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc zacznę po kolei:

Wszak były jakieś syfy w panelu sterowania (ale to z dwa), a większość w program files. Usunąłem je poprzez zwykłe unistall, bo miały taką opcję (były po prostu te same daty, tylko pliki były pod zmienioną nazwą, ale reszta już taka sama). W Firefoxie usunąłem wszelkie dodatki i inne cuda. Zmieniłem stronę startową, element docelowy również na normalne firefox.exe. Domyślne wyszukiwanie mam ustawione na allegro. Problem niestety nadal występuje.

Najłatwiej pobrać ten program http://www.bleepingc...oad/adwcleaner/ i puścić skan przez komputer

Co mam potem dokładnie zrobić kiedy pobiorę i zrobię skana? Bo tak z odczytów (na pewno dużo wyników będzie) to niewiele będę rozumiał o co biega ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... myślałem, że chodziło o wrzucenie tu jakiś screenów z wynikami zanim usunę te babole, heh ;). Ale programowi można zaufać jakby coś znalazł? (pewnie znajdzie, nie wierze, że nie) w sensie, abym ważnego pliku nie usunął. Sprawdzę to jutro, bo już dziś ledwo co łapię z kojarzeniem (ciężki dzień) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy włączyć Menadżer zadań, w zakładce procesy znaleźć plik everything.exe, kliknąć na niego prawym klawiszem i otworzyć lokalizaje pliku. W nowo otwartym folderze należy włączyć aplikacje uninstal, włączyć i odinstalować. U mnie zadziałało smile_prosty.gif

Miałem zamiar wgrać dziś program polecany przez kolege JamesVoo, ale zrobiłem jeszcze to co napisałeś. To był kolejny podobny plik, jaki spotkałem przedtem co usuwałem, jednak tym razem był po chińsku i po jego usunięciu problem zniknął :). Myślę, że powinno być już ok, ale jak co - jeszcze napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja rowniez mialem problem jak kolega ktory zalozyl temat ze strona mysearch123. Pare dni wczesniej inne strony mi sie wbily w przegladarke(search protection, delta-homes, isurf). W miare mozliwosci pousuwalem ich dane z rejestru i miejsc gdzie mogly byc, usunalem potencjalnie wygladajace programy, dodatki do mozzili. Dzis zrobilem skan adwcleanerem i usunalem do reszty ten badziew. Wrzucam raport z adwclean, rzuci ktos na niego okiem?

AdwCleanerS0.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...