Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PATRIX94

Rozwiązany: Wifi rązłączane po kilku minutach

Polecane posty

Od pewnego czasu posiadam liveboxa 2.0. Jest do niego podłączony komputer przewodowo, telefon stacjonarny i dwa smartfony przez wifi. I to wszystko działa ok. Problem jest, gdy chcę podłączyć kolejne urządzenie. Czy to stary laptop, czy iPad, połączenie po kilku minutach jest zrywane. Problem wygląda następująco: wciskam guzik (REG?) na liveboxie, wprowadzam hasło na urządzeniu i przez kilka minut wszystko jest w porządku. Po tym okresie nowo dodane urządzenie rozłącza się i próbuje automatycznie łączyć z Orange FunSpot (bezskutecznie). Reset urządzeń, liveboxa, resetowanie ustawień nie pomagają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to model 2.0? Z tego co wiem, REG był tylko w poprzedniej wersji. Masz na myśli przycisk z antenką na przednim panelu liveboxa? To wg mnie przycisk WPS.

Zakładając, że mam rację (popraw mnie jeśli trzeba):

Jeśli wciśniesz ten przycisk i jednocześnie włączysz\klikniesz\naciśniesz WPS na innym urządzeniu to połączą się one automatycznie - BEZ wpisywania hasła.

Jeśli nie masz na urządzeniu (np. komórce) opcji WPS to wtedy łączysz się z siecią poprzez hasło, ale BEZ wciskania przycisku na liveboxie (powinno być tak domyślnie - z wyłączoną opcją filtrowanai MAC).

Może tutaj robisz coś źle, ale i tak zacznij przede wszystkim od zmianu ustawień zabezpieczeń (może się okazać, że coś już jest ustawione dobrze):

1. wjedź w panel konfiguracyjny routera - zaawansowane - wifi

1.1 zmien nazwe sieci na jaka chesz

1.2 zmiec zabezpieczenia na WPA/WPA2 mixed

1.3 zmień klucz (tz. hasło) na jakie chcesz

1.4 wyłącz filtrowanie adresów MAC

2 kliknij zapisz i uruchom ponownie livebox

Potestuj i daj znać czy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...