Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Implique

Jak dodać program do autostartu?

Polecane posty

Witam, skonfigurowałem ostatnio k10stat pod różne taktowania i napięcia ale za żadne grzechy nie mogę go wrzucić do autostartu. Próbowałem to zrobić przez "shell:startup" lecz nie przyniosło to skutku. W menadżerze zadań pojawia sie bodajże skrótowiec do tego programu ale nic więcej.

Kiedy ustawiam go na "włączony" to i tak nic nie zmienia. Wydaje mi się że to powinno działać. Liczę na pomoc.

PS: Aha, chciałbym dodać dopiski "StayOnTray -NoWindow -ClkCtrl:1" do k10stat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz Windows 8.

Jeśli chcesz dodać przełączniki, to najlepiej wystartować to z jakiegoś pliku .bat lub skryptu .vbs, a nie ze skrótu.

bat wyglądałby jakoś tak:

start <pełna ścieżka do programu> "<przełączniki>"

Czyli:

1. Stwórz plik z rozszerzeniem bat.

2. Wrzuć do niego coś takiego

start <pełna ścieżka do k10stat> "-StayOnTray -NoWindow -ClkCtrl:1"

(<pełna ścieżka do k10stat> zamień na ścieżkę do programu bez '<' i '>')

3. Plik umieść w shell:startup.

Istnieje pewna szansa, że Windows nie załapie ścieżki, w takim przypadku umieść całą ścieżkę w cudzysłowie, a i jak to nie pomoże, to podaj tutaj tę ścieżkę, to się pomyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany przez Ciebie sposób działa, ale za każdym razem wyskakuje potwierdzenie jako administrator mimo że posiadam konto admina i na nim jestem. Nie wiem za bardzo jak to obejść. Ktoś napisał że udało mi się coś zrobić za pomocą -task scheduler ( czy jakoś tak ). O co z tym chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez zabezpieczenia Windowsa. Domyślnie nie odpala on programów w autostarcie z uprawnieniami administratora. Obejścia tego problemu są nieco dziwne, ale powinny zaskoczyć.

Jednym z rozwiązań jest rzeczywiście użycie harmonogramu zadań. Najprościej będzie najpierw utworzyć zadanie, które będzie odpalało program z podniesionymi uprawnieniami, a następnie przy starcie wywołać to pierwsze zadanie.

Samą instrukcję stworzenia zadania, które odpala program z podniesionymi uprawnieniami znajdziesz tutaj. W punkcie 23 masz linki wyjaśniające co zrobić, żeby to zadanie uruchamiało się przy starcie.

Bardziej niskopoziomowe rozwiązania znajdziesz tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...