Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

galehad

dwa dyski - dwa systemy

Polecane posty

Witam

W skrócie - jak ukryć dyski z systemami przed sobą?

Opisowo:

W swoim lapku HP mam dysk HDD z zainstalowanym systemem windows 7. Dokupiłem do niego dysk SSD pod złącze M.2 i chciałbym zainstalować na nim windows'a 8 i później przejść na tym dysku do windowsa 10 - dla zaspokojenia ciekawości. Żeby nie stracić danych z siódemki odpiąłem dysk hdd i zainstalowałem 8 na SSD. Po podłączeniu HDD i wyboru w biosie dysku z jakiego ma uruchomić system:

1) na ssd chodzi wszystko ładnie i szybko

2) na hdd chce sprawdzać dyski ale prędzej czy później, po kilku dowolnych klawiszach system udaje się włączyć.

Teraz do sedna. Chciałbym ukryć, najlepiej nawet wyłączyć dysk ssd spod siódemki - aby podczas pracy na niej nie dało się nic zaistalować, dodać, zmienić na SSD i nie rozwalić tym windowsa 8.

I w drugą stronę; dla ósemki chciałbym wyłączyć na stałe dysk HDD, żeby tam nic nie widzieć/zmieniać. Najlepiej by było, aby żaden z dysków 'o sobie nie wiedział' tak jakby w kieszeni/slocie dla danego systemu był tylko jego dysk

Pytanie ekstra:

Czy bez instalowania dodakowego oprogramowania (easybcd itp.) można uruchamiać siódemkę jako startowy system, a ósemkę okazjonalnie np po wejściu w bios albo po przypisaniu klawisza rozruchowego? Ewentualnie jak trzeba coś zaistalować, to na którym systemie/dysku?

Mam nadzieję, że przedstawiona sytuacja jest w miarę prosto wyjaśniono. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...