Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Dziwne buczenie

Polecane posty

GA-B85M-D3H

Intel Core i5-4570

Crucial Ballistic 8GB 1600 CL9

Palit GTX 960 JetStream 2GB

Seagate Barracuda 1TB SATA3

Thermaltake Smart SE 530

Gladius M40

Chodzi o to, iż po dłuzszym siedzeniu przy PC zaczyna coś "buczeć".. nie wiem jak to nazwać. Na pewno nie jest to karta bo wiatraki się nie kręcą dopiero jak gram. Próbowałem tak mniej więcej na słuch wyłapać co tak buczy. Nie są to wiatraki w obudowie nawet gdy je wyłączyłem coś ciągle buczy. Nie wiem czy jest to wadliwy wiatrak w zasilaczu.. cczy chłodzenie procesora (box). ALe jest to na dłuższą mete bardzo irytujące..Karta jest cichutko, słychać ją dopiero jak zwiększe prędkość wiatraków. Czy ktoś może coś doradzić? Jak sprawdzić co dokładnie "buczy", "wyje"? Spróbować nagrać jakoś to ?. Sprzęt jest nowy mam go parę dni:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie dochodzi gdzieś ze środka obudowy, czy "po prostu" jest i je słychać?

Sprawdź, czy coś nie wpada w rezonans. U mnie w takie drgania wpadała obudowa, najpewniej przez 2 dyski twarde. Drgania te przenosiły się na biurko, co skutkowało miarowym buczeniem -nieprzyjemnym zresztą, czuć było nawet pod nadgarstkami, kiedy ręce leżały na klawiaturze. Sprawę załatwiło umieszczenie miękkich podkładek pod nóżki obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki takie są już zamontowane.. RAz jest głosniej raz ciszej i tak ciągle. To jest straszne na dłuższą mete..

Chociaż możesz mieć racje:). Wystarczy ręką dotknąć ściane obudowy i drgania robią się cichsze.. Czuć jak cała obudowa drga.. Ale to wina dysku? Jest jeden zwykły 1tb dysk. Może to sprawiać że tak to wszystko drga i powoduje to buczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brata w moim poprzednim Gladiusie M40 nic nie buczało/brzęczało itp.

Jeśli jest podejrzenie, że to dysk to można go wykręcić postawić na czymś miękkim lub trzymać w łapie i włączyć komputer.

Spróbuj także ten dysk zamontować na tych plastikowych sankach z 5,25"-3,5" , które powinny być z budą w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...