Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tzar

Dziwny problem z RAM

Polecane posty

Mobo: Asus P5K

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600

RAM: GeIL DDR2 2x1GB + 2x2GB 800MHz

Przez kilka lat wszystko było dobrze do czasu zagrania w nowego Wiedźmina. Nie wytrzymywał więcej niż 10 minut i wyrzucał mnie do pulpitu. Z czasem zaczęły temu towarzyszyć dziwne błędy Windowsa 7, a nawet BSOD-y. Sprawdziłem więc RAM za pomocą memtest86+ i rzeczywiście, wykazał sporo błędów (sprawdzalem też HDD, procesor i grafikę, ale tu wszystko w porządku). Przeprowadziłem test ponownie tylko na kościach 2x2GB Dual Channel w slotach A1 B1 (tak jak były pierwotnie) i błędów nie było, potem jeszcze raz na kościach 2x1GB Dual Channel w slotach A2 B2 (tak jak były pierwotnie) i też nie wykazał błędów. Mam więc dziwną sytuację, w której osobno kości o tej samej pojemności współpracują bez zarzutu, ale razem dają błędy. Albo po prostu się nie znam i sytuacja jest całkowicie normalna, bo kości powinny być wszystkie tej samej pojemności? Podkreślam, że przed Wiedźminem nie miałem z tymi 6GB żadnych problemów, ani w wymagających grach, ani w systemie. Testy przeprowadzane były na nie podkręconym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...