Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

peka_17

Rozwiązany: Instalacja ZOTAC GeForce GTX 970 na płycie MSI B85-G43

Polecane posty

Cześć,

Potrzebuję waszej pomocy z instalacją powyższej karty. Nie jestem pewien, czy wszystko jest dobrze podłączone, wolę się upewnić przed pierwszym uruchomieniem.

W karcie mam 2 wejścia na 8 pin?w, do kt?rych dostałem 2 przejściówki na PCI-E. Dodatkowo jest tam port mini usb na 9 pin?w, który trzeba połączyć z płytą główną (możliwe miejsca:port JFP2, JCOM1).

Przyda się szybka odpowiedź, wiszę nad rozłożonym kompem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karty najpierw podłącz kable z zasilacza, dopiero jeśli by ich nie wystarczyło, to wtedy użyj przejściówek.

Miejsce do podpięcia USB (jak wnioskuję chodzi o USB2) jest podpisane na płycie jako JUSB1, więc w czym rzecz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale problem jest innego typu. Z zasilacza wychodzą 2 złącza PCI-E 6 pinowe + jedno 2 pinowe (można je połączyć). Czyli mam ósemkę i szóstkę, a potrzebuję dwóch ósemek. Do karty były dołączone przejściówki, z jednej 8 pinowej wychodzą 2 złącza 6 pinowe.

Podsumowując:

Do karty podłączam jedno złącze 8 pinowe (6+2), przejścówkę z 8 pinów na dwa 6 pinowe i do jednego z nich podłączam ostatnie PCI-E 6 pinowe jakie mi zostało. Pozostaje do zasilenia jedno gniazdo PCI-E 6 pinowe, czyli będę potrzebował przejściówek pod MOLEXy? Czy gniazdo może zostać niezasilone? (na załączonym rysunku zanzaczyłem na szaro gniazda, które mogę pokryć).

post-29812-0-39937700-1432705409_thumb.j

Odnośnie mojego drugiego pytania:

Z karty graficznej wychodzi jedno złącze mini USB, i już wiem gdzie je podłączyć. Port zasilający na płycie głównej (taki sam jak pod LEDy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N o w takim razie jedno złącze pod łącz prosto z zasilacza, a drugie przejściówką. Złącze trzeba podpiąć, bo karta inaczej nie będze działać. Ewentualnie spróbuj podpiąć sam 6pin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach, 8-pin daje łącznie 150W, co jest równoważne dwóm 6-pinom, każde po 75W. Czyli w pierwszy port na karcie podłączę bezpośrednio jednego 8-pina PCI-E, natomiast do przejściówki dołączonej do karty (8-pin na 2x6-pin) podłączę jednen 6-pin PCI-E, drugi zostawiam bez zasilania.

W sumie uzyskam 225W mocy na karcie, w zupełności powinno wystarczyć bez podkręcania.

Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...