Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DzikuXXX

Uszkodzona (?) karta graficzna

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mój gf 760gtx dziwnie się zachowuje. Miesiąc temu sypał mi losowymi bluescreenami (czasem w ps'ie, czasem w przeglądarce), błędy dotyczyły z tego co sprawdziłem sterowników grafiki, kilka razy po włączeniu miałem tylko sygnały z biosu bez obrazu, czasem gaśnie monitor na chwile, ostatnio pojawiły się tez artefakty w kliencie Steam (i tylko tam).

Odesłałbym kartę na gwarancji ale to co się dzieje jest bardzo losowe i zdarza się czasem tylko raz na tydzień. Tu moje pytanie. Czy jest opcja ze serwis nie uzna gwarancji bo u nich sprzęt będzie działał poprawnie? Nie mogę tych błędów wymusić, obciążałem kartę grami i benchmarkami i nic się nie działo. Najczęściej krzaczy się przy po prostu przeglądaniu neta czy tam klikaniu po Steamie. Bo zostać z miesiąc bez karty i wrócić do tego co mam teraz mi sie nie uśmiecha, czasu na poważniejsze błędy też nie mam bo zostało mi już nie dużo tej gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałeś przy nim? Próbowałeś overclockingu? Jeśli nie i jesteś pewny że nie jest to wina innego podzespołu (sprawdź na innym zasilaczu) to wyślij na gwarancje. Poza tym usuń sterowniki, wyczyść rejestr i zainstaluj sterowniki na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest troche podkercona od półtora roku, a problem jest nowy. Inny zasilacz też troche odpada bo to dzieje sie rzadko i czasem wystarczy tylko reset. Ogólnie chcialbym uzyskac dopowiedz na moje pytanie: czy jest opcja ze odrzuca taka gwaracncje (jesli faktycznie to wina karty). Na ile oni moga ja tam profesjonalnie przebadac i wykryc takie losowe nieprawidłowosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moje pytanie. Czy jest opcja ze serwis nie uzna gwarancji bo u nich sprzęt będzie działał poprawnie?

Może. Problem może leżeć równie dobrze po stronie płyty głównej. Jeśli masz okazję znaleźć jakiś zapasowy dysk, to sprawdź na czystej instalacji systemu, czy podobne rzeczy występują (nawet jeśli losowo). Jeśli masz zintegrowaną kartę, to sprawdź, jak to wygląda TYLKO na niej (po wyjęciu GF). Co więcej, jeśli masz tak, to to zrób - oszczędzi Ci problemu, którego ja zaznałem (najpierw wysłałem samą kartę, a jak jechałem na integrze, to występował podobny błąd i wysłałem ponownie całą jednostkę, po tym jak dostałem kartę z powrotem z notką, że gdzie indziej działa dobrze).

Jeśli podobnie, to może to być problem zarówno z samą płytą główną, jak i z nią oraz z grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...