Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SanozZ

Colorful GTX 580 - błąd 43

Polecane posty

Witam

Postaram się w miarę szczegółowo opisać dzisiejsze wydarzenia z tą kartą (może się przydadzą

)

Ostatnio wygrałem na aukcji Colorful GTX 580 1,5gb jednak to było typowo niepewne źródło, więc mentalnie byłem gotowy na najgorsze. Karta dotarła do mnie dzisiaj i o dziwo komputer się odpalił i jakimś cudem dostałem się do windowsa nawet w poziomymi artefaktami gratis -_- ale nieważne. W sumie to aż się zdziwiłem na początku, że sterowniki się zainstalowały. Po restarcie pracowałem w 640x480x4 bez artefaktów w windowsie (loadscreen i bios jeszcze bardziej obsypane). Próbowałem jakoś odczytać temperaturę ale żaden program nie wykrył czujnika z gpu. Później zdemontowałem karte (była dość gorąca tak z 60C a przecież pracowała w idle) chłodzenie żeby obejrzeć co tam się dzieje i jedyne czego się dopatrzyłem to kamienna pasta termo + sporo kurzu przy ramie i końcu chłodzenia (no to już wiemy skąd te artefakty). Postanowiłem zrobić reflow, który jak się okazało pomógł, ale nie do końca. Na początku wszystko ładnie,pięknie, nie ma artefaktów,wchodzi do windowsa - czysto - już myślę sukces, próbuje odpalić furmarka, ale znowu wyskakuje błąd. Sprawdziłem menedżer urządzeń, w którym wykrywało kartę jako gtx 580, ale był ten nieszczęsny błąd. Na początek reinstall sterowników - nie pomogło - reinstall windy - nie pomogło - starsze sterowniki - nie pomogło. gpu-z wykrywa kartę,ale z 0mb pamięci 0mhz na pamięciach i gpu,bez informacji o shaderach (N/A) chociaż deafult clock był, oraz nadal brak odczytu temperatur,brak zaznaczonych dodatkowych funkcji karty (cuda,physx) sli w trybie unknown i w zasadzie w tym miejscu utknąłem

Podsumowując :

Mamy kartę Colorful GTX 580 (chłodzenie referent + naklejka)

Całkiem prawdopodobne, że się przegrzewała

Były artefakty, po zastosowaniu reflow zniknęły (oczywiście jest nowa pasta, termopady całe)

Wchodzi do windowsa, ale jest błąd 43

była wymiana sterowników,windowsa,starsze sterowniki

to nie kwestia zasilacza (Antec tpc-550 i seasonic sp-ss400 na ew. podmianę)

cała platforma testowa sprawna (q6600 ew. x2 pentium dna podmianę ,4coredual Vsta, 1gb ram)

Także tu się rodzi pytanie co robić dalej? Poprawić reflow czy zostawić w spokoju?

Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...