Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thaarael

Napęd DVD (SAMSUNG SH-S223C) a płyty dwuwarstwowe z CDA

Polecane posty

Witam,

problem jest następujący: mam na pokładzie 4-letniego komputera napęd DVD Samsunga SH-S223C, żadnych problemów z nim nigdy nie miałem. Kilka miesięcy temu dziewczyna prosiła mnie o pomoc z instalacją Linuxa na staaaaaaaarym komputerze (brak możliwości boota z USB) z "padniętym" napędem optycznym, więc zaoferowałem swój. Wymontowałem, do zmiany systemu ostatecznie nie doszło z braku czasu, a SH tak gdzieś od lutego kurzył mi się na półce.

Dzisiaj naszła mnie ochota zagrać w Anno 2070 z ostatniego numeru CDA. Zamontowałem napęd, próbuję odpalić płytkę... Pierwszy zgrzyt, trochę "mieli" przy odczycie, ale ostatecznie startuje. No OK, menu jest, ale Anno zainstalować się już nie da - napęd zamiast dziarsko pracować, piszczy kilka razy jak drukarka przy próbie wydruku i nie rusza. Próba ręcznego odpalenia setup.exe kończy się błędem o niekompatybilności/złej wersji Win32 (na pokładzie Windows Home Premium 7 64-bit SP1). Próbowałem instalacji nowszej wersji sterownika (najpierw vSB00 przez pomyłkę [Google...], potem najnowszych vSB07 z lipca 2011), efektu brak, dalej piszczy i instalacja nie chce ruszyć. Laser CHYBA nie jest zabrudzony, bo inną płytkę (w tej roli Gothic Złota Edycja) czyta i instaluje (G2 NK) bez żadnych problemów. Rozkręcać na razie nie próbowałem żeby sobie nie narobić problemów, zresztą nie mam spirytusu żeby go przetrzeć.

Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł co z tym napędem zrobić, żeby działał jak powinien, bardzo prosiłbym o pomoc. Już nawet nie chodzi tu o to nieszczęsne Anno, które pobieram przez Uplay (chociaż mam dostęp jedynie do internetu z serii "noszony wiadrami" i oszołamiającej prędkości pobierania ~220kB/s), tylko o to, żeby działało tak jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...