Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheGhost9919

Miganie tekstur w grach Radeon R9 200 Series

Polecane posty

Witam, czasami w niektórych grach (wiem, strasznie to precyzyjne, ale mam wrażenie że to występuje niemalże losowo) zaczynają bez żadnego widocznego powodu migać tekstury.

Starałem się to uchwycić na dołączonym screenshocie - widoczna tekstura nieba bardzo szybko miga przez chwile, potem przestaje i zaczyna coś inego. W GTA V problem skoczył do takich rozmiarów, że stwierdziłem, że czas coś z tym zrobić

Karta Radeon R9 200 Series, Win 7, sterowniki aktualne (chyba, aktualizowane programem ze strony AMD)

Czy to wina sterowników, karty. czy jeszcze czegoś innego?

SS: http://zapodaj.net/5ca897817e724.png.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na pamięć karty graficznej. Trudno stwierdzić co dokładniej bez bardziej szczegółowej analizy. Może się przegrzewać, może być uszkodzona.

Jaką dokładnie masz kartę (możesz to odczytać np. za pomocą GPU-Z)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R9 280X - te karty niestety są bazowo dosyć mocno podkręcone, a producenci przeważnie dodają jeszcze coś od siebie. Spróbowałbym nieco podkręcić obroty wentylatora za pomocą programu MSI Afterburner. Jest szansa, że po prostu pamięci nieco za mocno się grzeją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też tym samym programem obniżyć taktowanie procesora gpu i pamięci, bardzo możliwe, że pomoże.

Napisz jeszcze jakie masz temperatury w idle i pod obciążeniem,

też powinna być taka możliwość w wyżej wymienionym programie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury można sprawdzać, ale niestety karty graficzne mają czujniki temperatur na GPU, czasem na VRM, ale praktycznie nigdy na pamięciach, a to najpewniej one tutaj są problemem. Podobnie - obroty wentylatora są ustawiane w zależności od temperatury GPU, a nie pamięci. Bardzo często zdarza się, że temperatury GPU i VRM są OK, ale temperatury pamięci nie. W przypadku R9 280X to jest bardzo częsta przypadłość kart ASUSa (niechłodzone pamięci i heatsink umieszczony bezpośrednio nad kością pamięci robią swoje) oraz MSI, w mniejszym stopniu również Sapphire.

Obniżenie taktowania pamięci pewnie pomoże, tylko na jak długo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwarancja. Czujniki tak jak pisałem są na GPU, a nie na pamięciach, więc możliwe, że coś jest źle chłodzone, ale to już i tak nie Twoje zmartwienie. Sam nic nie zdziałasz. Przy takiej temperaturze karta nie powinna sprawiać żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...