Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jakubs93

Nieznany problem

Polecane posty

Witam,

Na załączonym filmiku słychać "bzyczenie" które dochodzi z okolicy karty graficznej, albo z radiatora znajdującego się na płycie głównej. Dźwięk pojawia się gdy komputer obciążę bardziej wymagającymi grami, przy normalnej pracy się nie pojawia.

(na filmiku dźwięk jest przerywany, wina nagrania, jednak w rzeczywistości jest on ciągły). Żadne kabelki o żaden wiatraczek nie zahaczają wink_prosty.gif

Chciałem sprawdzić od czego to może być. Pierwsze padło na sprawdzenie karty graficznej benchmarkiem. Sprawdziłem programem 3DMark i jeszcze jednym, której nazwy teraz nie pamiętam i komputer nie wydawał takiego dźwięku.

Wczoraj sprawdziłem również ram Memtestem. Dźwięk prawie od razu się pojawiał po rozpoczęciu testu, a po chwili wyłączał się komputer nie kończąc testu. Próbowałem zmieniać kości miejscami, robić test każdej kości pojedynczo. Bez skutku, ciągle się wyłączał.

Dodatkowo gdy chciałem drugi dysk podłączyć komputer w ogóle nie chciał wstać, tylko przy włączaniu BIOS wydawał 4 sygnały długie. Po paru resetach i odłączeniu dysku wstał normalnie.

Wyczytałem tu na forum, że przyczyną wyłączania się Memtestu może być również problem z pamięcią podręczną procesora, więc ją wyłączyłem w BIOSIE, jednak nadal problem występował.

Dodam, że dźwięk "bzyczenia" pojawiał się wcześniej jednak nie mogłem zlokalizować jego źródła, więc go zignorowałem, gdyż występował na prawdę sporadycznie. Ciągle zaczął pojawiać się po graniu w GTA V.

Płyta główna : Gigabyte M68MT-SP2

Procesor : AMD Phenom II X4 955

Karta Graficzna : AMD Radeon HD 6700

Ram : Kingston DDR3 2x 2gb

Zasilacz : Logic 500ATX 500W

Dysk twardy : WD10EARX 1TB

Bios : Award

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bzyczą cewki na karcie graficznej lub sekcji zasilania płyty głównej. To jest problem czysto kosmetyczny i nie ma się czego obawiać - sens działać jest tylko wtedy, jeśli ten dźwięk Ci przeszkadza.

Natomiast restart komputera przy memteście to już osobna sprawa. Cięzko powiedzieć co może to powodować - być może np. zasilacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...