Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goldy

Rozwiązany: Ile rdzeni do najnowszych gier?

Polecane posty

Witam, mam procesor Intel Pentium G3220. Zakupiłem sobie Far Cry'a 4 i bum - czarny ekran. Nie doczytałem dokładnie wymagań sprzętowych i niestety dual core fix mi nie pomógł (swoją drogą, jeśli znacie jakieś rozwiązanie tego problemu to też możecie pisać). Pogodziłem się z tym, że nie pogram sobie w Far Cry'a, bo mam tylko dwa rdzenie, ale kolejne tytuły, którymi bedę zainteresowany to GTA V i oczywiście Wiedźmin 3. Z tego co się zorientowałem w wymaganiach minimalnych do tych gier również są podane procesory czterordzeniowe tak samo jak w przypadku Far Cry'a. Potrzebuję zatem fachowej porady, czy wyżej wymienione gry pójdą mi na moim procesorze, czy może czeka mnie wymiana procesora mimo tego, że kupiłem go raptem dwa miesiące temu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA V uruchamia się na 2-rdzeniowych/2- wątkowych procesorach (a taki masz), aczkolwiek gra mocno przycina podczas gry (jest płynność po czym co parę chwil są freezy). Ponoć jest na to jakieś rozwiązanie w sieci. Natomiast Wiedźmin 3 podejrzewam, że również będzie miał problemy na takim CPU. Lepiej sytuacja wygląda z procesorami i3, bo te są 4-wątkowe, aczkolwiek najlepsza wydajność będzie na procesorach 4-rdzeniowych (nie przez przypadek to one są już coraz częściej w minimalnych wymaganiach) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowałbym się na wymianę procesora do najnowszych gier, to co ekonomicznego w takim razie polecacie? Mam płytę Gigabyte GA-B85M-D3H i zwróciłem uwagę na czterordzeniowego i5-4460 z ostatniego konfiguratora CD-Action, ale cena 700zł za sam procesor, to trochę za dużo jak na mój portfel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ta i5 kosztuje ~100 zł więcej... Ale jeżeli chcesz wymienić swojego Pentiuma na coś zauważalnie szybszego, to raczej nie masz wielkiego wyboru (tzn. można by się pobawić w i5 poprzedniej generacji, ale to wymuszałoby zmianę płyty, więc ogólnie wiele sensu by to nie miało), bo branie i3 to tylko bardzo drogie odkładanie problemu na później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie ma mowy o wymianie płyty. A więc nie znajdę tańszego procesora 4-rdzeniowego? Ten temat był już pewnie wałkowany nie raz, ale to rozbój, żeby jakaś gra w ogóle nie uruchamiała się tylko dlatego, że procesor ma mniej rdzeni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rozbój, to rzeczywistość. Gry w końcu zaczynają korzystać z większej ilości rdzeni (współczesne silniki potrafią wykorzystywać do 6 rdzeni, przy czym 4 powoli staje się rozsądnym minimum) i sądząc po zapowiedziach, to gier, które w wymaganiach będą miały 4 rdzenie będzie raczej więcej niż mniej. Zresztą o takich rzeczach myśli się z wyprzedzeniem, a nie gdy pali się grunt pod nogami. Skoro wziąłeś płytę pod Intela oraz dwurdzeniowy procek, to zrobiłeś to wiedząc, że kiedyś zmienisz ten procek na coś mocniejszego. W innym przypadku ten zakup nie miałby żadnego uzasadnienia, bo w tym przedziale cenowym procki AMD były i są bardziej perspektywiczne, jeśli nie myśli się o modyfikacji zestawu w przyszłości. Tanie Intele (Pentiumy i w pewnym stopniu i3) mają sens tylko wtedy, gdy ktoś wie, że wymieni to na coś lepszego, gdy będzie taka potrzeba.

A co do problemu - właściwie dużego wyboru nie masz. Albo przesiadka na inną płytę główną, co jest średnią opcją, bo byś musiał pchać się w starsze technologie, albo branie najtańszej i5tki. Pakowanie się w i3 nie ma najmniejszego sensu, bo HT daje dodatkowe wątki, ale tylko wątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać na allegro i5 4430/4440, może natrafisz na jakąś ciekawą, dobrze wycenioną ofertę.

A na pocieszenie napiszę, że są gry, które teoretycznie można uruchomić na Pentiume, ale ten po prostu nie dysponuje wystarczającą mocą obliczeniową smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...