Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gutol12

Komputer się nie włącza po włożeniu nowego RAMu

Polecane posty

Kupiłem 2 kości od Goodramu, 4 GB, 1333 MHz (GR1333D364L9S/4G), wcześniej miałem (i jeszcze mam) SAMSUNG M378B5673FH0-CH9. Na Samsungu komputer chodzi normalnie, a na GR włącza się dosłownie na sekundę. Moja płyta główna to G41M-SP20. Jeśli chodzi o parametry to wszystko powinno działać, moim zdaniem nowe kości są na 90% zepsute, ale może ktoś wie czy można to jakoś zrobić by działało. BIOS w najnowszej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego dźwięku, tylko wiatraki zaczynają się kręcić, a po 2 sekundach restart. A banki mam tylko 2. Zapomniałem napisać że kości GR włożone pojedyńczo również nie działają, i próbowałem każdą możliwą opcje włożenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta to niezły potworek. Nawet strona MSI się do niej nie przyznaje.

Płyta ma BIOS MS-7592, czyli najpewniej ten sam co G41-P33. G41-P33 na wczesnych wersjach BIOSu miała problemy z obsługą kości 4GB, więc możliwe, że ten sam problem jest tutaj. Co więcej te płyty wspierają kości 1333MHz, ale tylko po OC. Bez OC sobie z nimi nie radzą. Jeśli te kości GoodRam nie mają w SPD konfiguracji dla częstotliwości 800MHz lub 1066MHz, to płyta główna może nie wiedzieć co z nimi zrobić.

Widzę dwa wyjścia:

- update BIOSu i sprawdzenie, czy to pomoże (nie musi pomóc);

- spróbowanie z kośćmi, dla których natywna częstotliwość to 1066MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...