Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stoki

Problem z wirusem rdsrv.com, antyvirus nie pomaga

Polecane posty

Witam,

mam problem z "reklamą" strony rdsrv.com, na każdej stronie i w każdej przeglądarce pojawia się przeźroczysta reklama na całą stronę, której link widać gdy najedzie się na stronę(byle gdzie), i znika gdy się w nią kliknie, przekierowując na jakąś stronę. O co może chodzić? Zrobiłem skan całego systemu, wykryło to zakażone pliki z którymi "poradził" sobie avast. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, to na prawdę irytujące, i nie chcę za każdym razem klikać prawym przyciskiem myszy i blokować tą reklamę, ponieważ można ją usunąć tylko w ten sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do dodatków przeglądarek i usuń wszystko co podejrzane. Dodatek może mieć tą samą lub podobną nazwę jak strona do której cię przerzuca, albo usuń wszystko czego ty nie instalowałeś lub nie było domyślnie w przeglądarce. Zobacz też czy nie zmienił ci strony startowej i nie dodał swoich wyszukiwarek.

W dodaj/usuń programy zobacz czy nie masz jakiegoś dodatkowego programu. Jak coś związane z reklamiarzem, out.

Jak to jeszcze nie pomoże, możesz też użyć jakiegoś programu antyspyware (większość będzię wołać upgradu do płatnej wersji premium by działać, to się naszukasz. Ja kiedyś używałem bodajże Spybot S&D, możesz spróbować), przeskanować kompa i załatwić to co znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25p3NJb.jpg?1

tsinZYQ.jpg?1

rdsvr.com zniknął, ale za to pojawiło się to... I tak na każdej stronie... Malwarebyte nie pomaga, i google jak i youtube nie chcą się wogóle załadować, i na stronach wyskakują komunikaty, że niby muszę pilnie zaktualizować flash player. Macie może jeszcze jakieś pomysły? Dzieje się tak na wszystkich przeglądarkach, a nawet na Steamie, i w grach...

Problem z tego typu wirusami pojawia się też na tablecie, i laptopie, gdzie żadne z nich nigdy nie było w żaden sposób połączone ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tego typu wirusami pojawia się też na tablecie, i laptopie, gdzie żadne z nich nigdy nie było w żaden sposób połączone ze sobą.

A nie są przypadkowo w tej samej sieci? Być może po prostu szkodnik zmodyfikował coś na routerze (najpewniej adresy DNS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno problemy z adresami DNS na każdym urządzeniu, i na każdym musiałem użyć osobnych programów do ich ustawiania ponieważ na każdym sprzęcie się resetowały. Na routerze też nie mogłem ich zmienić bo po prostu się nie zapisywały. Ustawiłem googlowskie DNS. Na serio może być z tym związane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to dzieje się na wszystkich urządzeniach, które nie były połączone, to infekcja na routerze wydaje się być bardzo prawdopodobna. Ostatnimi czasy sporo routerów miało dosyć poważne luki i wiele urządzeń wymagało aktualizacji.

Sprawdź ustawienia na routerze i jeśli masz na nim ustawione domyślne hasło (admin), to je zmień. Dodatkowo warto wyłączyć dostęp do konfiguracji routera z zewnątrz (najpewniej tego nie potrzebujesz, a wiele routerów ma taką opcję domyślnie włączoną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło w routerze mam zmienione, zauważyłem w opcjach routera, że w opcjach jest zaznaczone "Use User Discovered DNS servers only", i są ustawione jakieś dziwne DNS'y :/ Ale nadal nie mogę zapisać tych co sam wpisuję, po prostu nic się nie dzieje gdy klikam przycisk save.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...