Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liliput

Problem z GTX970

Polecane posty

Witam!

Zauważyłem pewien problem z Gigabyte GTX970 G1. Podczas gry obraz staje w miejscu, po chwili wyrzuca mnie do pulpitu z informacją, że sterownik Nvidia odzyskał sprawność po błędzie. Dodatkowo wyskakuje okienko z błędem DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED.

Problem pojawia się tylko podczas grania w Crysis 3 i War Thunder.

Reszta komputera:

  • Procesor: Intel Xeon E3-1230 v3
  • Płyta główna: ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150 (H87 PRO4)
  • Zasilacz: Cooler Master G550M ATX G550M 550W (RS550-AMAAB1-EU)

Czy karta jest uszkodzona czy jest to coś czemu mogę sam zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program Display Driver Uninstaller.

http://www.wagnardmo...ddudownload.htm

Wypakuj go do folderu na dysku.

Uruchom go i w pierwszym okienku kliknij Tak, wtedy komputer zrestartuje się i uruchomi w trybie awaryjnym.

Gdy program już się uruchomi wybierz w Options wszystkie okienka. Na górze okna wybierz nVidia i kliknij opcję Clean and restart. Kiedy system załaduje się już normalnie zainstaluj sterowniki od karty graficznej w wersji 347.52. Zainstaluj też DirectX http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sterowników nVidii nowsze nie zawsze oznacza lepsze. Najlepszym dowodem niech będzie to, że nVidia wypuściła niby poprawioną wersję sterownika w wersji 347.88 a na różnych forach ludzie i tak piszą, że mają błędy, których nie mieli z wcześniejszymi sterownikami. gafa.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie pomogło: "Sterownik przestał odpowiadać i odzyskał sprawność".

Edit: Zaznaczam, że problem występuje tylko w Crysis 3 i War Thunder: Ground Forces. Na karcie grałem w Shadow of Mordor, Dying Light, Battlefielda 3 i kampanię Battefielda 4 bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeinstaluj system ?

System stawiany 5 dni temu.

Zaktualizuj BIOS płyty głównej i karty graficznej.

Idiota ze mnie, że nie wpadłem na to wcześniej, ale chyba pomogło! Testowałem jak na razie krótko, w weekend przysiądę na dłużej, ale jak na razie wygląda to obiecująco. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...