Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Leavchoock

i5 4690k napięcie core 0,00V ?

Polecane posty

Witam, mam problem z procesorem jak w temacie, napięcie skacze, w programie hw info na jednym rdzeniu wartość nawet 0V! jest to wogóle możliwe? zegary rdzeni również skaczą analogicznie do zmiany napięcia, wrzucam screen z monitoringu hwinfo, occt i aidy..

Czujniki wadliwe czy może coś nie tak z prockiem?

http://zapodaj.net/e77e065393436.png.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jest możliwe że jeden rdzeń po prostu jest skopany lub coś takiego? dla mmnie to też niemożliwe, komp chodzi bez zarzutu, w grach zero problemów tylko te odczyty zerowe ; \ bus clock 0mhz? również niemożliwe wydaje mi sie ze taki problem dałby o sobie znać ew zawieszeniem systemu bądź blue screenem

kiedy robie stress test równieź zjezdza na zero

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taki odczyt można włożyć między bajki - nie ma możliwości żeby napięcie spadło do zera (zresztą napięcie jest takie samo dla wszystkich rdzeni, więc wiadomo jak by się to skończyło). Również spadek taktowania do zera jest nierealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam czuć się bezpieczny? moze czujnik na plycie (czy procku nie wiem nie znam sie ; d) jest wadliwy, kazdy program widzi te skoki, przeinstalowalem nawet windowsa, ustalilem stale napiecie w biosie i nadal jest tak samo, przepiałbym procek do plyty glownej kolegi ale wiem z czym to sie wiąże (cooler cpu od bequiet = montaż od podstaw)

nawet w stress testach cpu zegary są na full ale ten jeden też skacze, mimo to zadnych niebezpiecznych zachowań ze strony systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spowrotem mam problem być może związany z tym zasilaniem; /

oprócz tego (myślałem ze mam to z głowy) doszedł mi szkopuł z grafiką, miałem akcje ze gasł mi monitor podczas gry, musialem robic reset aby móc znow korzystać z pc, w podglądzie zdarzeń znalazłem info: Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność, wygoglowałem temat i przeinstalowałem grafikę (gtx 970) i było dobrze. tydzień czasu; / teraz znów mam ten sam problem, jak myślicie może to być powiązane z tymi napięciami??

kombinowałem różnie, zwiększałem napięcie na grafice (20 mV), optymalizowałem gry w geforce experience, wyczytałem też o wpisie tdrdelay aby dodać do rejestru również nie pomogło

dziś również mi zgasł, zwiększyłem pliki stronicowania (gdzieś w necie jak szukałem rozwiązania wpadło mi w oczy takie rozwiązanie problemu), po tej operacji grałem 3 godzinki bez problemu, zobaczymy jak będzie jutro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...