Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FerenGaggil

Ogólny problem z lagiem na lapku z win8.1

Polecane posty

Witam,

Mam Acer Nitro V17 Black Edition z i7, kupiony niecały miesiąc temu, nieużywany, sterowniki aktualne (te wszystkie informacje są w tym przypadku dość istotne)

Ostatnio (3 dni temu) instalowałem kotora 2 od cda z modami. Wczoraj kombinowałem jak zmusić grę do działania bo wywalała się przy ładowaniu zapisów. Poradziłem sobie zmuszając kartę nvidii do odpalania się z grą i wyłączyłem threading optimization wyłącznie dla tej gry, podziałało (wcześniej próbowałem kilku innych sposobów głównie modyfikacje pliku .ini i settingów, żadna nie zadziałała a także instalowałem widescreen moda z uniWS)

niestety od tamtego czasu coś dziwnego dzieje się z laptopem - cały system laguje nawet jak jest tylko firefox włączony. Lag jest wtedy niewielki ale denerwujący, co gorsza cały ekran potrafi losowo "mignąć" na czarno (po ang to byłoby chyba "flickering"). Jak odpaliłem firefoxa z kartą nvidii i sprzętową akceleracją zrobiło się jeszcze gorzej - ekran przy przewijaniu stron regularnie pokazywał czarne trójkąty losowej wielkości i to na wyraźnie dłużej, wróciłem więc do integry, ale miganie ekranu na czarno pozostało (ale cały ekran, nie w trójkąty, na krócej i rzadziej). Myszka też laguje - potrafi się na chwilę zatrzymać a potem jest gdzieś kompletnie indziej. Im więcej programów tym gorzej.

Sprawdziłem przez task managera pamięć i procesor - za pierwszym razem zżarło całą pamięć w nie do końca wyjaśniony sposób, bo było zbyt mało programów naraz włączonych (a jest tego 8GB). Myślę, że to dlatego że lapek nie był wyłączany przez jakiś czas i mogły zostać śmieci z sesji. No to parę razy uruchamiałem ponownie, obecnie zużycie pamięci nie przekracza 50-60% nawet jak odpalę parę programów i wiele zakładek w firefoksie. Tyle że problem nawet się nie zmniejszył!

Procesor natomiast nie wykazał żadnych dziwnych zachowań, generalnie zużycie było niewielkie bo to dość mocny procesor (i7 4 generacji).

Myślę że temperatury i brudy wewnątrz można wykluczyć - laptop jest zbyt krótko u mnie i jeszcze problem pojawia się nawet gdy włączony jest TYLKO firefox, więc nie ma prawa pojawiać się throttling

Próbowałem przywrócić system do czasu sprzed weekendu ale cały czas wywala błąd 'odmowa dostępu' po próbie przywrócenia mimo że odpalane było z administracyjnymi ust. i z wyłączonym antywirem.

Teraz jestem w kropce, nie wiem jak znaleść żródło problemu, jedyną bardziej zaawansowaną czynnością podczas weekendu było majstrowanie z panelem sterowania NVIDIIA, nie potrafię więc podać sobie prawdopodobnych przyczyn/żródeł nagłego ogólnego pogorszenia zachowania się systemu, przy BRAKU jakiejkolwiek reakcji ze strony zużycia procesora/pamięci. Ma ktoś jakieś pomysły co powinienen zrobić, by zdiagnozować żródło?

Jest to pierwszy raz, wcześniej używałem lapka MSI z ATI radeonem, używam tych samych programów/gier, jest z pierwszej albo drugiej generacji i7 i nigdy nie miałem takiegio ogólnego problemu z cięciem się całego systemu nawet jak otwarłem pierdyliard programów naraz (a wcale nie były to "lekkie" programy np. ArchiCAD, AutoCAD, firefox z mnóstwem zakładek, Unity3D + gra np. WoT, Skyrim etc.)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...