Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daspyro

Po wymianie procesora, jeden długi, dwa krótkie.

Polecane posty

Otóż...Zaczynając moje wywody. Był sobie komputer (już stary na te czasy icon_mrgreen.gif) . W środku siedział Pentium D 915 2,8 GHz, którą swoją "mocą" nie dawał już rady. Zmieniłem go na Core 2 Duo, czyli na prawdziwego dwurdzeniowca, model E6600...Po wymianie, na następny dzień...komputer wydaje jeden krótki dwa długie...No jak nic...Karta graficzna...Próbuję ją przeczyścić, wkładam. Znów radośnie chodzi. Pograłem troszkę w Garry's Mod'a (sam silnik Source potrafi dać popalić procesorowi icon_cool.gif). I był stabilny...Poszedłem spać...i rano budząc się chciałem sprawdzić czy problem występuję...I co się okazało? Nadal...Wcześniej też przełożyłem kości do innych slotów i to najwyraźniej nie pomogło. A zresztą...Może wyłączę zasilanie? Na pięć sekund wyłączyłem, włączyłem...i POST przeszedł śpiewająco icon_eek.gif.

W krótkim uproszczeniu: komputer po długim nie użytkowaniu w przedziałach od godziny/pięciu godzin, potrafi właśnie tak dać o sobie znać po wymianie procesora. Komputer był cały czas bez awaryjny i przez długi czas już ma w sobie tą kartę, która jest sprawna. Jeśli zresetuję/wyłączę go po prostu na włączniku/zasilanie wyłączę na 5 sekund...komputer chodzi prawidłowo (żadnych beep'ów nie wydaje). Co może powodować takie dziwy? Ja wiem, że to jest na pewno nie normalne, żeby za pierwszym razem procedurę POST nie przechodził, a za drugim już przejdzie śpiewająco icon_biggrin.gif. Na razie próbowałem (z powodu braku czasu), przemiany pamięci, reset ustawień BIOS z poziomu jego samego. Kondensatory sprawdzone, nie są wylane, i nie mają na razie ochoty wystrzelić biggrin_prosty.gif.

PS: Czy BIOS od właśnie Award'a Phoenix, gdy wydaje z siebie podany kod akustyczny wyżej wymieniony, może oznaczać problemy z pamięcią RAM?(w większości przypadku wiem, że to karta graficzna, ale różne źródła mówią inaczej)

Podaję specyfikacje:

Płyta główna: ASUS P5VD2-MX (Bios od AWARD PHOENIX)

Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2,4 GHz (wcześniej siedział Pentium D 915 2,8 GHz)

RAM: 2 GB DDR2

Karta graficzna: Gainward GeForce 9600 GT 512 MB

Dyski twarde: Maxtor 7L300S0 i ExcelStor J8160S

Zasilacz: Cheiftec GPA-500S8 (wymieniony w Styczniu)

Czekam na sugestię...Bo to na pewno nie jest normalne...biggrin_prosty.gif. I z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dość dawno temu miałem dość "podobny" problem. Po zmianie C2D E8400 na Q9550 wszystko było okej do pewnego czasu. Później komputer w ogóle nie chciał ruszyć. Objawy identyczne jak u Ciebie, a wadliwą sprawą okazała się płyta główna. Wyłączenie zasilania i odczekanie chwili skutkowało włączeniem komputera, ale późniejszym zawieszeniem przy najmniej obciążających czynnościach. Nie chcę Ciebie także wprowadzać w błąd więc niech wypowie się ktoś kompetentny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

W tym rzecz, że komputer chodzi stabilnie, jakby w ogóle nic się nie działo. Właśnie z niego korzystam i piszę. Dzisiaj po przyjściu z szkoły, to samo. Z tym, że wkurzyłem się, wcisnąłem reset...i znów hula xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...