Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Rozłącza mi WiFi co jakiś czas bez powodu (prawdopod. przez innego kompa)

Polecane posty

Witajcie!

Od paru dni mam taki problem. Czasem (prawie codziennie) tracę internet w komputerze, który mam podłączony przez Wi-Fi z routerem.

Przeglądam sobie neta i nagle strony przestają się wczytywać, czasem pojawia się w trayu żółty wykrzyknik przy ikonce sieci bezprzewodowej.

Mam router i 2 komputery stacjonarne, Jeden z nich połączony jest kablowo z routerem, a ten z internetem, A drugi komp bezprzewodowo przez kartę Wi-Fi podłączoną do płyty gł. przez PCI.

Mam kompa od prawie roku i nigdy nie było z nim żadnych problemów aż do teraz. Od tygodnia codziennie co najmniej 1 raz dziennie zrywa mi połączenie. Muszę wtedy czekać aż wróci, albo używać diagnozowania, albo wyłączać i włączać router. Zauważyłem, że problem pojawia się ilekroć ktoś korzysta z internetu w tym drugim kompie.

Adresy IP przydzielane mam automatycznie

Mój router to: TP-Link TL-WR741N

Moja karta sieciowa Wi-Fi to: TP-Link PCI-E TL-WN781ND 802.11N 150MPS RP-SMA

Systemy operacyjne w obu komputerach to Win 7 Professional z SP 1

Moim dostawcą internetu jest Netia.

Firewall windowsowy mam wyłączony, nie korzystam z żadnego innego firewalla z wyjątkiem tego zawartego w routerze.

Zawsze, codziennie na noc wyłączam wszystkie oba komputery, oraz router, a także wszystkie listwy, do których podłączone są w/w urządzenia i rano dnia następnego wszystko, podłączam od nowa. Robię tak od zawsze by oszczędzić prąd i odłączać od niego sprzęty, które i tak w nocy nie są używane, a także po to, by żadne diody nie migały i nie świeciły mi po oczach w nocy. Nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów, ale może to jednak uszkadzało sprzęt?

Nie próbowałem jeszcze przywracać routerowi fabrycznych ustawień.

Da się coś z tym zrobić? Pomożecie?

Jeżeli potrzebujecie więcej danych, to piszcie jakie a postaram się je umieścić.

PS. W chwilach awarii nie mogę nic zrobić z PC na którym rozłączony jest internet, nawet wejść na stronę konfiguracji routera, czyli pewnie to wina karty W-Fi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...