Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaczek93

Lenovo B50-30 i problemy z Windowsem 8

Polecane posty

Witam.

Jakiś czas temu wujek zakupił sobie nowy laptop Lenovo B50-30.

Komputer na starcie miał wgrany Windows 8 (nie 8.1). Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że od samego początku laptop działał tragicznie. Start systemu - ok. 10 minut, dławienie się na każdej nawet najmniejszej aplikacji, otwieranie przeglądarki - zwiecha i około minuta czekania, opóźnienie w pojawianiu się literek na ekranie.

Poprosił mnie abym wgrał mu Windowsa 7, bo i ten byłby dla niego samego bardziej przystępny.

I tak od rana rozpoczęła się walka. Wpierw w ogóle nie dało się zbootować systemu, bo w BIOSie domyślnie ustawiony był Win 8 i trzeba było to zmienić.

Po chwili grzebania, sukces, leci instalacja siódemki z płytki. Przychodzi do wyboru partycji, a tam, ok. 8 partycji, wszystkie zastrzeżone. Domyśliłem się, że zainstalowanie Windowsa przy jednoczesnym ich usunięciu spowoduje utratę gwarancji (chyba).

Zrezygnowałem i postanowiłem, że użyję opcji odświeżenia systemu. Udało się, to teraz próba aktualizacji do 8.1 i.......ściągnęło ok. 10% i padaka, nic, kilka godzin pasek w miejscu, zero oznak pracy systemu. Wreszcie wywaliło "błąd aktualizacji".

Ostatnia próba - tym razem całkowitego resetu systemu do ustawień fabrycznych.

Bardzo szybko przeleciało ok. 15% stawiania systemu, a teraz 1% dochodzi co.....godzinę.

Nie mam pojęcia co mam w tym wypadku robić. Czego to wina? Czy tego, że laptop jest beznadziejnie słaby i nawet nie daje rady "ósemce"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...