Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siwy29

Blue screeny w win 8.1 pro 64bit podczas wysiłku komputera

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów!

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc, bo szczerze mówiąc, mi już ręce opadają i kończą się powoli pomysły. Otóż od dłuższego czasu nawiedzają mnie ciągłe blue screeny. Zrozumiałbym, jeśli byłby to jeden typ, ale jest ich kilka. Otóż, gdy odpalę jakąś grę, która nie jest sprzed dziesięciu lat, to po jakichś piętnastu, czasem uda się osiągnąć wynik trzydziestu minut, komputer mi wariuje wyrzucając właśnie owego, nieszczęsnego blue screena. Ostatnio nawet, gdy włączę jakiś serial, czy film online, to po godzinie, też jest powtórka z rozrywki.

Zwykle kody błędów to:

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

IRQL_NOT_LESS_OR_EQAL

MEMORY_MANAGEMENT

Był jeszcze jakiś, ale mówiąc szczerze już go nie pamiętam...

Specyfikacja sprzętu:

Procesor: Phenom x4 955 black edition

Karta graficzna: Gigabyte radeon hd 6850

Pamięć: GoodRam 4GB DDR3

Płyta główna: MSI 770-C45

Dysk twardy: Samsung 500GB

Zasilacz: Forton 500W

Oto, co próbowałem:

Pierwsze co, zaktualizowałem wszystkie sterowniki - nie pomogło

zrobiłem downgrade Catalyst na 14.10 (coś słyszałem, że często narzekali na nową wersję) - nie pomogło

przeskanowałem kompa przez driver verifier manager - zastąpiło jednego blue screena drugim

skan memtest'em - nic nie wykazało

format systemu - nie pomogło

Dlatego coś myślę, że nie jest to problem oprogramowania, a może raczej sprzętu?

Najdziwniejsze było jednak co innego. Gdy wyciągnąłem swój RAM i podpiąłem inne kości, które już raz testowałem i wtedy chodziły znakomicie, tak teraz komputer w ogóle nie chciał postawić systemu. Nie wiem, co już mam z nim zrobić, bo wpienia mnie, gdy ciągle wyrzuca mi błędy. Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły, z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

siwy29

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, jak się grzeje:

W spoczynku

CPU - 33 stopni

GPU - 42 stopnie

W stresie (chwilę przed blue screenem, więc nie wiem ile dokładnie było)

CPU - 58-60 stopni

GPU - trochę ponad 60, może 65 stopni

W sumie dawno nie wymieniałem pasty na procku i grafice, więc może warto kupić tubkę i spróbować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał zasilke bo jest "podejrzana"...

Dlaczegóż to?

albo ramy.

A to może być dobry trop dla odmiany.

BSODy są różne, więc najpewniej RAMy, dysk, procek, płyta główna lub jakaś niewymieniona wcześniej pamięć występująca w systemie (np. na karcie graficznej).

skan memtest'em - nic nie wykazało

Jakim memtestem?

No i zacznijmy od prostej rzeczy - odczytaj S.M.A.R.T. dysku za pomocą HDD Scan i wrzuć odczyt na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi i oczywiście dziękuję za zainteresowanie tematem.

Już udzielam szczegółów:

Zasilacz to Forton fsp500 (czy podejrzany to nie wiem, ale na pewno nie doskonały)

Pamięć 2x 2GB GoodRam 1600MHz CL9

Z tego, co pamiętam, był to Memtest86, ale dokładnie nie powiem, bo test robiłem jakieś 2 miesiące temu, a potem wywaliłem programik.

Oto odczyt: http://1drv.ms/18kB9ia

A i jeszcze jedno, zrobiłem jeszcze raz format i przy okazji wróciłem do "siódemki", bo jakoś jest dla mnie wygodniejsza :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...