Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Renzov

Problem z biosem.

Polecane posty

Witam, chciałem sformatować komputer, lecz spotkałem dość niespodziewany problem.

Próbowałem wejść do biosu, aby zmienić bootowanie na płytę. Przy próbie wejścia do niego podczas rozruchu (w moim przypadkiem klawiszem f2) w lewym dolnym rogu pojawia się napis "entering setup" na czarnym tle, lecz gdy bios ma się już uruchomić, pokazuje się niebieskie tło i czarny prostokąt pośrodku. Pokazuje się to na około pół sekundy, po czym spowrotem pokazuje się logo płyty głównej. Jeżeli ktoś nie do końca wie, co mam na myśli, mogę to nagrać i wrzucić na yt. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturę masz na USB, czy na PS/2? Jeśli na USB, to załatw klawiaturę na PS/2, odłącz wszystkie urządzenia USB i spróbuj wtedy.

Jeśli nie pójdzie, to pozostaje kombinować z czyszczeniem CMOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na USB, ale właśnie ostatnio miałem dziwny problem - korzystałem ze starej klawiatury PS/2, gdy nagle padła, sam nie wiem dlaczego. Przy próbie podłączenia miga jeden raz, po czym przestaje świecić i nie działa.

Co do czyszczeniu CMOSu - właśnie wczoraj to zrobiłem. Gdy włączyłem komputer i chciałem wejść do biosu, zrobiło się to samo, co na pokazanym wyżej filmie. Zresetować bios zresetowałem, bo godzina ustawiła się na 1. stycznia 2009. roku..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...