Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HacKeT

Router czyli same problemy

Polecane posty

Wszystko zaczęło się od pomysłu, który kilka dni temu dopiero zrealizowałem. Po zakupie konsoli, aby podłączyć do neta ją musiałem przeciągać kabla do drugiego pokoju, (w którym TV stoi). Problem ten rozwiązałby router, ale jednak przysporzył mi on więcej problemów niż pożytku.

Internet mam od lokalnej sieci kablowej mam dynamiczne przydzielane IP etc. posiadam do neta modem Thomsona Tcm420. W sklepie zakupiłem router Pentagram cerbersu wifi lite p6381-0. Wszystko podłączyłem kablami Ethernet router i modem oraz PC i konse z routerem. Wszystko ładnie się łączy niby tam święcą się diody na routerze, że ok w kompie też niby net jest podłączony, ale jednak na żadną stronę wejść się nie da pingi są pongi też, ale wymiany danych nie ma(na stronę routera da się wejść i "bawić się" konfiguracjami). Na konsoli (xbox 360) nie przechodzi testu DNS połączenie przez router. Konfiguracje routera robiłem nie wiem ile razy i tak nic ona nie dawała (zgodnie z instrukcją robiłem). Zabawne, że gdy pc się podłączy, jako WAN a modem, jako LAN Internet chodzi, ale tylko da kompa. Dziwne, że u kumpla, który ma internet od tego samego dostawcy na chińskim no-name routerze necik śmiga jak marzenie. U niego także pentagram się chrzani.

Dziś zakupiłem inny router tym razem Asus Wl530 gv2 na nim też ten sam problem występuje(u kumpla nietestowany jeszcze). Nie wiem, co już robić może zapytać o pomoc technika ze sklepu (sam mi potwierdzał, że router działa, bo sprawdzał go) aby mi odpowiednio skonfigurował? Albo może wy będziecie mieli jakiś pomysł sam raczej jestem laikiem w tych sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie umowę. Niekiedy umowy są tak skonstruowane, że dostęp do internetu ma tylko jedno urządzenie w lokalu i zabraniają używania routerów itp., a jeśli chcesz więcej to musisz dopłacić.

Jeśli masz taką umowę, to w Twoim przypadku dostęp pewnie ma tylko router, jako, że jest pierwszym urządzeniem. Tego typu ograniczenia można obejść, ale chyba nie jest to zgodne z prawem, więc nie będę lepiej pisał jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki annex obsługują te routery. A czy B. Nie wiem o co w tym chodzi, ale kiedy ja miałem problem z niedziałającym routerem, zadzwoniłem najpierw do dostawcy Internetu (w moim przypadku netia) i dowiedziłem się, że posiadam annex B, a router obsługuje annex A. Trza więc było kupić odpowiedni sprzęt, pasujący do łącza, to jest z annexem B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annex A oraz B dotyczą łącz ADSL, a on napisał, że ma internet od operatora kablówki, więc bardzo prawdopodobne, że kupił router, który nie ma ani A, ani B. Problem jest gdzie indziej, tylko trzeba dojść do tego gdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do umowy to jednak nie to fakt, że u kumpla chodzi u drugiego także z routerem jest dosyć dziwny. Więc dlaczego nie chodzi u mnie nie wiem. Coś myślałem nad ustawieniem adresu MAC w połączeniu, ale który miałby niby być, aby chodziło modemu/routera czy karty sieciowej w kompie nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opisz dokładnie jak wszystko połączyłeś, co do czego itd, bo mam problem z rozeznaniem się, czytając Twój opis.

2. Opisz dokładnie konfigurację (wszystkich elementów sieci), albo powrzucaj screeny.

3. Temat dołączę do istniejącego o problemach z konfiguracją sieci domowej... ale to później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko połączone zostało 3 kablami Ethernet, (jako że to sieć kablowa)

- pierwszy poszedł pod modem i router (WAN)

- drugi PC z routerem (LAN 1)

- trzeci konsole z routerem (LAN 2)

2. Modem Thomson TCM 420

Zakupiłem 2 routery:

- Pierwszy Pentagram wifi lite p6381-0

- Drugi ASUS wl-530gV2

Konfiguracja była automatyczna (przez www) zgodnie z instrukcją i na obu nie działa wysyłka danych (jest połączenie, ale nigdzie oprócz strony routera wejść się nie da). W Asusie jest więcej opcji w wyborze niż w Pentagramie(tutaj wymieniony MAC).

Mam dynamiczne ip (na laptopie daje inne niż na, pc choć patrząc na wrzucony screen ip kompa od 2 dni się nie zmienia a niby przydziela nowe, co 24H)

Nie wiem czy o to dokładnie chodzi, ale zrobiłem dwa, screeny z kompa.

Drugim komponentem jest konsola Xbox 360 premium z dyskiem

3. Przepraszam bardzo za takie niedopatrzenie z mojej strony, ale morduje się już z tym zbyt długo i zaczyna mnie to juz ostro wkurzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak we wszystkich sieciach tego typu prawdopodobnie i w Twojej uzytkownicy sa filtrowani na podstawie adresu MAC. W zwiazku z tym musisz zmienic adres Twojego routera. Najprosciej bedzie sklonowac MAC z karty sieciowej komputera na ktorym dotychczas korzystales z netu, mozliwosc taka powinna dac Ci strona konfiguracyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, ale zacząłem właśnie od klonowania MACa i to nie pomogło. Rok wcześniej udało mi się jakoś ten Router skonfigurować, ale teraz doszło do jakichś niejasnych fuzji firm i w praktyce kabel jest ten sam, ale dostawca inny. Ostatecznie zostałem więc bez pomocy przy konfiguracji routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma w domu net z TP, i modem Thompson. Postanowił, że chce mieć też neta na drugim kompie. Zakupił dokładnie ten sam router Pentagramu i teraz ma podobny problem z tym, że na początku (jak informatyk podłączył) net mu działał. Zrobił tak, że modem z TP odczepił, a z Internetem łączył się bezpośrednio przez router (nie używał tego debilnego programiku TP). Z chwilą, gdy umowa mu się skończyła, i ponownie podłączono mu net, nie ma już połączenia. Tzn. może odwiedzać strony ale tylko wtedy, gdy spowrotem podczepi modem od TP i będzie używał tego programiku. Pomimo faktu, że nic nie grzebał - router jest bezczynny i Internetu na laptopie też nie ma. Router instalowaliśmy, resetowaliśmy, całą tą idiotyczna stronę z konfiguracją też przejrzeliśmy ? nic. Co mogło się stać? Po podłączeniu wszystkiego do routera, zapalają się diodki, tworzy się połączenie sieciowe, zarówno na stacjonarnym jak i na lapku ? wszędzie doskonała jakość polaczenia, ale nic poza tym. Tak jakby Internet szedł do kogoś innego, a u niego jedynie stały rozdzielacze sygnału. Jak testowaliśmy konfigurację routera, to na 9 testów jeden był niepoprawny ? ADSL. Tylko jak to skonfigurować, jak na tej stronie jest ze 100 opcji o nic nie mówiących nam nazwach?

Co zrobić? Czy usunięcie wszystkiego i ponowna instalacja pomoże? Żeby np. usunąć wszelkie sterowniki, i na nowo zaintalować pierw modem TP a potem router? Kumpel pamięta jedynie, że jak ten kolo mu instalował to, to pier jakoś skonfigurował połączenie z TP, że mógł odczepić modem i podłączyć router, dzięki czemu możliwe stało się korzystanie z netu od razu, jak to mają np. posiadacze kablowego nata a nie z wykorzystaniem programiku..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kunpel mieszka daleko, bo bym dokładnie się tym zajął a tak to z co pamiętam, tylko na jednym kompie są sterowniki z TP, ale kumpel ich nie usunie, bo boi się, że w ogóle neta nie będzie miał, i pomimo faktu, że ja miałem neo i wiem co i jak ? nie dam rady go namówić. Jak byłem u niego to widziałem, że w połączeniach sieciowych istnieją dwa połączenia: jedno z kartą sieciową w nazwie a drugie właśnie z TP. Router resetowaliśmy wielokrotnie, ale pogubiliśmy się w mnogości tych opcji, tam jest ich mnóstwo a on nie pamięta, jak ten ktoś mu to ustawiał, jechaliśmy więc na ustawieniach defaultowych i wykrytych automatycznie ? nic to nie daje. Co ciekawe, kreator sieci itd., nic nie dały. Poradziłem mu, aby zadziwił do operatora, może pomogą, choć znając TP ? wątpię :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanko dotyczące routera. Od dwóch dni korzystam z routera Air Live. Wszystko działa, nie rozłącza się itd. Jednak zastanawia mnie czy one są zawsze takie gorące? Czy to ekhem normalne :P? O ile na wierzchu jest ciepły to spód jest gorący. Coś nie w porządku czy te urządzenia po prostu tak działają? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...