Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

scarf

Rozwiązany: Acer E5-572g-58EG - Nowy laptop okazyjnie zawiesza się przy uruchamianiu win 7

Polecane posty

Witam,

pięć dni temu zakupiłem nowy laptop Acer E5-572g-58EG, z oryginalnym Windowsem 7 64bit.

i5-4210m @ 2,60GHz

4,00 GB ram (dostępne 3,90)

Intel HD Graphics 4600

Nvidia 840M

500GB 5400

Niestety od samego początku, laptop ma skłonność do "zawieszania się" - w różnych miejscach, nieregularnie, począwszy od zawieszeniu się przy słowie "zapraszamy", przy instalacji sterowników (np. nvidia), a skończywszy na próbie zalogowania się na konto użytkownika (zamiast pulpitu, pojawia się czarny ekran).

Jedyną zależność, jaką można zauważyć, to 90% zawieszeń następuje w czasie uruchomienia systemu, restartu czy próby zalogowania.

Czytałem na forach, że może to być problem z twardym dyskiem, lecz po sprawdzeniu go HD tune pro, "Health" wyszedł "ok"

Bardzo proszę o Pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forach, że może to być problem z twardym dyskiem, lecz po sprawdzeniu go HD tune pro, "Health" wyszedł "ok"

Te "OK" nic nie znaczy bez spojrzenia na parametry S.M.A.R.T.. Wrzuć odczyt na forum to się zobaczy. Nie wiem tylko, czy nie lepiej użyć do tego jakiegoś aktualniejszego programu (ostatnia wersja HD Tune Pro ma prawie 2 lata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...