Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Althorion

Ctrl+Alt+x wywołuje program do zrzutów ekranu

Polecane posty

Mam problem z pisaniem litery "ź" pod Windowsem 8.1 -- gdy naciskam AltGr+x (bindowany wewnętrznie w systemie do Ctrl+Alt+x), zamiast ww. litery wyskakuje mi okienko do robienia zrzutów ekranu:

aMh2UBq.png

Czy ktoś może wie, skąd się wziął ten skrót klawiaturowy? Jaki program za niego odpowiada? Nie instalowałem żadnego oprogramowania do screenshotów, próbowałem pozamykać wszystkie programy z tray?a, niestety bezskutecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, komputer stacjonarny. Z rzadka używany system (zazwyczaj na Linuksie siedzę), więc nawet nie wiem, po czym się to pojawiło -- kiedy ostatnio potrzebowałem tej litery, to działała.

System był utrzymany dosyć minimalistycznie (mało oprogramowania, powyłączane niepotrzebne usługi itp.). Ostatnio instalowane programy to Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable 10.0.40219, Microsoft Visual Studio 2013 Community Edition, Atom (edytor tekstu) oraz Knights of the Old Republic II. Wszelkie inne oprogramowanie jest na tyle stare, bym miał pewność, że wszystko działało, jak już ono było.

Oprócz tego system i aplikacje są na bieżąco aktualizowane, więc to może przez to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem i pojawił się też dzisiaj, też mam komputer stacjonarny. Nie wiem co jest grane. Myslę, że za ten błąd odpowiada jakaś aktualizacja. Przywróciłem system do stanu z wczoraj i nic to nie dało. Ktoś ma jakis pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam win 8.1 ze wszystkimi aktualizacjami i problem u mnie nie występuje.

Sprawdził bym klawisze skrótów we wszystkich programach działających w tle.

Jeżeli posiadacie karty graficzne od AMD/ATI zaczął bym od CCC i sprawdził menadżer skrótów w nim występujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie problem może być związany z Visual Studio (Ctrl+Alt+X wywołuje Toolbox) - kiedyś było sporo narzekania na tą kombinację.

Ale... czy twoim programem do robienia zrzutów nie jest Greenshot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...