Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdenio

Zamiana 60Mb/s na 250Mb/s i... mniejszy transfer

Polecane posty

Mam internet z UPC, do tej pory 60Mb/s. Zamieniłem na 250Mb/s i... okazuje się, że pliki pobierają się wolniej, niż przy sześćdziesiątce.

Komputer stacjonarny jest daleko od routera, ale prędkości pobierania miałem przed zamianą około 2,5-3 MB na sekundę. Teraz? To maksymalnie 2MB na sekundę. Po kablu? Maksymalnie 8 MB na sekundę.

Więc przyznacie sami, że coś tu jest nie tak. Próbowałem zmieniać kanały, ale nic nie pomaga. Czy to możliwe, że to kwestia karty sieciowej...? Chociaż nie, bo przecież kabel podpinam do płyty głównej. Zresztą, rozumiem że karta sieciowa mogłaby zapobiegać LEPSZYM wynikom, ale dlaczego one są gorsze? Tak samo na laptopie, z którego korzystam w pokoju z routerem. Tam prędkość pobierania wynosiła 5,5MB, a teraz to maksymalnie 3,5 MB...

Dzwoniłem do UPC i oni twierdzą, że to wina kart sieciowych albo "innych czynników". Kupiłem sobie kartę sieciową 300Mb/s i zobaczę - jak ją dostanę - czy się cokolwiek zmieni...

Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki co mógłbym zrobić, żeby poprawić sytuację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz narzekać i złościć się na dostawcę, podaj:

- model płyty głównej lub laptopa

- OS

- wynik ze speedtesta

PS Powyżej 60 Mb/s to nawet monterzy UPC zwykle sugerują, żeby skombinować własny, porządny router, a nie używać modemoroutera UPC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi nic takiego pan monter nie zasugerował...

Płyta główna stara dosyć - ASrock P67 Pro3. Win 7 64 bit. Wynik ze speedtesta: 12 Mb/s download, 15 upload.

Laptop Dell 5737 i5 4200u z Win 8.1. Wynik speedest: 22 Mb/s download, 17 upload.

Rozumiem, że sprzęt może niedomagać i nie dawać rady z wyższą prędkością. Ale dlaczego jest wolniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Kupiłem kartę sieciową 300 Mbps i jest poprawa. 33 Mb/s downloadu w speedteście, w praktyce do 6 MB/s downloadu np. na Steamie.

Nadal to nie jest jednak nawet połowa tego, co powinno być. Router może i bym wymienił, ale warto zaznaczyć, że UPC ma specjalny wtyk, okrągły kabel. Z tego co patrzyłem, sporo routerów nie ma wejścia na takie ustrojstwo nawet...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modemu dostępowego nie wymienisz. Za to sieć możesz dzielić za pomocą własnego urządzenia (i oto chodziło z wymianą).

W tej chwili problemy z osiągnięciem większych przepustowości "na wschód od Wisły" mogą być spowodowane, że pożar Mostu Łazienkowskiego uszkodził szkieletówki większości dużych providerów (i re-routing może powodować wąskie gardła).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez robiłem przesiadkę z 60 na 250. I speed test pokazywał ok 100mb. Problem został rozwiązany w dwóch krokach.

1. Wymieniłem kabel łączący router z kompem na grubszy (czyli mocniejszy, z większym przesyłem danych)

2. Po tym jak wymieniłem kabel w ustawieniach karty sieciowej w zakładce prędkość pokazała sie nowa opcja do wyboru 1Gb/S. A poprzednio max pokazywało 100mb/S.

Po tych dwóch krokach speed test pokazywał 220-230 Mb. Oczywiście jeszcze może być tak ze twoja karta sieciowa nie obsługuje 1gb/S i trzeba będzie kupić nowa.

PS. W praktyce ściąganie np z origina maksymalnie wynosi 16-17mb/S. Nigdy i nigdzie w praktyce nie ściągałem z prędkością 20 mega i wiecej, moim zdaniem lepiej mieć internet np 120 Mb i praktyczne ściąganie 12 mega niż 250 i reale 16 mrga.

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich prędkościach łączenie przez Wi-Fi nie ma sensu. Router nawet jeśli obsługuje 802.11n 300 Mbps to realnie nigdy nie otrzymasz prędkości 250 Mbps. Router od UPC być może obsługuje bezprzewodowo 150 Mbps co w rzeczywistości da transfery rzędu 90 Mbps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...