Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kuba112311

Komputer nagle się restartuje

Polecane posty

Witam,

Jakieś trzy dni temu komputer zaczął nagle się wyłączać i po pewnym czasie włączać (co jakiś czas). Było to spowodowane normalną pracą użytkową (bez obciązenia) .Dodatkowo zasilacz cicho popiskuje - trudno powiedzieć czy to wiatrak od zasilacza czy też kondensatory.

Mój sprzęt: Procek: Intel core i5 2500k 3,7Ghz(chłodzenie box) Płyta główna : AsRock p67 Pro3 Karta Graficzna : Gigabyte GTX 760 OC Windforce x3 4Gb Gddr5

Pamięć RAM : Kingston HyperX 2x4 8gb 1600 mghz Zasilacz: Aerocool e80 500W Obudowa : SilentiumPC brutus 410 System operacyjny : Windows7 Home premium 64bit

Temp bez obciążenia - procek 36-40 karta graficzna 33-40.

Procek pod obciążeniem w grze - max 78stopni ,karta graficzna 71-72 stopnie (w przypadku gtx760 to norma) .O dziwo zasilacz pod obciążeniem nie popiskiwał.

(Ok. 2 tygodnie temu wymieniłem kartę graficzną -brak problemow, osobiście uważam ,że karta nie stanowi problemu ).

Mój nauczyciel powiedział ,że powodem może być zasilacz ,pożyczyłem tester do zasilaczy (zdjęcie dam w załączniku -wg mnie wypadł dobrze- jeżeli test wypadł dobrze mam się martwić piskami? ) zalecił mi abym zainstalował system na nowo ,bądź na nowej partycji .

Czytałem także ,że nagłe wyłączanie komputera może być spowodowane przez złą listwę ,wysokie temperatury,przemieszczony procesor ,czy też wirusy.

Na innym forum dowiedziałem się ,że to wina wysokich temperatur procesora. W OCCT załączyłem test na 8min ,który wykazał ,że jeden rdzeń procesora ma 82stopnie. W tym wypadku nie wiem czy to jest dużo .

Jednocześnie chciałbym przeprosić za źle sformułowany problem/zwięzłość ,ale piszę w pośpiechu ,aby komputer mi się nie zresetował icon_smile.gif

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

post-558086-0-78224600-1423913651_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...