Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alleon

Rozwiązany: Nagłe spadki wydajności w grach

Polecane posty

Witam, mam od jakiegoś czasu następujący problem: wydajność w grach potrafi gwałtownie spaść, gry które działały bez problemu przy np 60 fps obecnie co jakiś czas działają ~5-10fps. Spadki są nagłe i do normy wraca zazwyczaj dopiero po restarcie gry, a czasami tylko restart komputera pomaga, choć też nie na długo. Zauważyłem że następuje to gdy PC jest bardziej obciążony np przy mniej wymagających grach nie zauważyłem problemu a np przy (nie żeby był jakoś specjalnie wymagający) LoLu pojawia się to najczęściej dopiero gdy na ekranie pojawia się dużo graczy na raz. Potrafi się wtedy też mocno zniekształcić dźwięk lub całkiem wyłączyć. Na początku myślałem że to problem z wirusem ale na innym forum po sprawdzeniu logów nic nie stwierdzono. Nie mogłem znaleźć rozwiązania więc w końcu przeinstalowałem system i ku mojemu zaskoczeniu to też nie pomogło. Wygląda chyba na to że to jakiś problem sprzętowy, macie pomysł jak to sprawdzić?

mój PC:

karta graficzna: Gygabyte radeon 7850 (1GB)

procesor: intel i5 3350p

płyta główna: msi B75A-G43

ram: 8GB goodram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mogłem pominąć ten krok myśląc że powinno być ok o,O Zdaje się że mamy winowajce bo nawet bez uruchamiania gier (instaluje właśnie jedną) temperatury na wszystkich rdzeniach mają ok 80*C a po kilku minutach maksymalne wartości dochodzą do 99 icon_eek.gif jakim cudem on się nie wyłączał? I jaki może być tego powód bo szczerze nie mam pomysłu, w środku wszystko wygląda niby ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij chłodzenie na procesorze, przeczyść, nałóż świeżą pastę termoprzewodzącą i ponownie załóż (zwracając uwagę na to, by chłodzenie dobrze dociskało do procesora i było zapięte na wszystkie piny - zakładając, że korzystasz ze standardowego chłodzenia).

Oczywiście należy się też upewnić, że wentylator się obraca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to robię bo za wiatraczkiem nie wyglądało to już tak dobrze.. Tylko czy on nie powinien jakoś reagować przy takich temperaturach, powinienem coś ustawić później w biosie (uefi) bo chyba tam to było? I jeszcze pytanko, zwracać na coś uwagę przy kupnie nowej pasty czy może być najtańsza i jak pozbyć się tej starej z procesora? Bo po tej stronie zmyć chyba odpada :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...