Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

atomek999

Windows XP nie chce się uruchomić!

Polecane posty

Mam wielki problem!

Zacznę więc od jego genezy. Rok temu (marzec 2014) dostałem swojego "nowego", starego kompa. Był w naprawie po 4 latach kurzenia się. Dostał nową płytę główną oraz RAM (kość 512 Mb na 2 Gb). Wszystko był OK oprócz jednej rzeczy. Otóż gdy odpalałem grę to w trakcię rozgrywki zdarzało się że owa się wykrzaczyła i w takiej sytuacji pomagał tylko restart. Sytuacja ta występowała po 5 minutach, czasem po godzinie, jednak najbardziej dziwne było to że problem pojawiał się w trakcie chodzenia po menusach.

No i dochodzę do mojej "tragedii".

Grałem niedawno w Heroes of Might and Magic: Dzikie Hordy no i bęc, wkurzyłem się tak że zacząlem wciskać kombinacje Alt + F4 oraz Ctrl + Alt + Del, nic to nie dało więc zrestowałem komputer. Wszystko się odpaliło, BIOS, ekran ładowanie systemu po czym pojawił się czarny ekran i blaszak włączył się od nowa.

Wsadziłem do napędu płytę ratunkową CD-Action i wszystko ładnie poszlo, Linux działa lecz jest to dla mnie jedynie słaby, chociaż szybki substytut, bo nie mogę w nim korzystać z Windowsowych aplikacji.

Sprawdziłem sekto rozruchowy MBR i jest on dobry. Nie wiem jak inaczej naprawić PC.

Proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Windows, a sprzęt naprawiałem u znajomego który jest informatykiem.

Zakładam, że sterowniki do płyty głównej instalowałeś i nic to nie dało? A może spróbujesz i jednak zainstalujesz OS-a na nowo? Ja tak robiłem po każdym generalnym upgrade i wszystko działało jak ta lala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś ugotowany: ani nie masz czym odratować tego słaniającego się zewłoka (wierz mi, nie warto), ani nie masz czym postawić nowego OS-a. Game over.

PS Na twoim miejscu nie zawierzał bym losu systemu aplikacjom pokroju Driver Booster: lepiej samemu zdobyć oficjalny, i oficjalnie najnowszy, pakiet sterowników od producenta sprzętu, niż zdawać się na jakąś podejrzaną apkę, która bóg wie jakie śmieci ci zainstaluje przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak go uratować bo mam tam ważne dla mnie dane. Chce zainstalować siódemekę bądź rozwiązać inaczej ten problem.

Driver Booster jest programem do aktualizacji sterownikow, przecież sam wspomniałeś o sterownikach do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak go uratować bo mam tam ważne dla mnie dane. Chce zainstalować siódemkę bądź rozwiązać inaczej ten problem.

Driver Booster jest programem do aktualizacji sterownikow, przecież sam wspomniałeś o sterownikach do płyty głównej.

Ważne dane możesz odzyskać używając innego systemu, zainstalowanego na innej partycji - no chyba, że jakieś dawno zapomniane hasła składujesz w odmętach systemu ;)

Sterowniki tak, jakiekolwiek, nie. Najnowsze i prawidłowe. Pewność będziesz miał dopiero, gdy sam sobie wyszukasz - automatyczne aplikacje zawsze mogą coś przeoczyć, albo schrzanić w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, właśnie pisałem że jestem na Linuxie i po prostu dziwi mnie przyczyna tej awarii. A do tej aplikacji mam duże zaufanie. To nie jest jednak teraz tak bardzo ważne, nie ma jakiegoś innego sposobu na odratowanie systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mówić tylko za siebie, i ja zwykle używam wbudowanych w dany OS opcji ratunkowych: przywracanie systemu, naprawa rejestru itp- a jak się nie da, to robię naprawy -typu skany wszelakie- z pomocą innego systemu (mam 2 dodatkowe na taką okazję). Ale zwykle najwygodniej mi po prostu zrobić backup ważnych danych (których i tak przeważnie nie trzymam na partycji systemowej) i zainstalować OS od nowa -ostatnio 8 ześwirowała o jeden raz za dużo: nie wahałem się nawet przez minutę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pamiętam czemu nie lubię imgura.

Są 3 niestabilne sektory i to najpewniej one są przyczyną problemów. Na początek zgraj z tego dysku istotne dane (możesz to zrobić z poziomu płyty ratunkowej). Potem będzie można próbować coś z tym zrobić, ale najpierw backup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...