Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skwaro1214

Uszkodzenie płyty głównej

Polecane posty

Witam

Od jakiegoś czasu mam problemy z laptopem.Zaczęło się od błędu po którym okazało się że komputer nie widzi karty graficznej (Geforce), musiałem sam ustawić kartę zintegrowaną (Intel) na używaną ponieważ automatycznie włączyła się VGA.Kolejnym problemem który doszedł w między czasie było zawieszanie się co przywracało wszystko do ładu tylko i wyłącznie po zrestartowaniu laptopa.Przyczyn mogło być wiele dlatego w obydwu przypadkach próbowałem bardzo dużo różnych sposobów przywrócenia tego do stanu przed "urazowego".

Początkowo myślałem że karta graficzna się spaliła, jednak w serwisie dostałem odpowiedź że najprawdopodobniej została uszkodzona płyta główna co powoduje zawieszanie się i być może brak łączności z kartą.Taką też opcję przyjąłem a że wymiana nie jest opłacalna nie przychodzi mi nic innego jak wymiana sprzętu.

Mimo wszystko próbuje dalej w jakiś sposób może wspomóc tego laptopa by jeszcze był bardziej przydatny niż do spraw biurowych jak przeglądanie internetu.W sieci znalazłem temat odnośnie częstych braków łączności z kartą w tych modelach, zalecają tam ustawienia domyślne BIOS'u (restore default) i tak bym też spróbował zrobić, ale nigdy tego nie robiłem, więc postanowiłem się upewnić.Jeśli ta opcja nie zadziała to nie wrócę już do ustawień płyty takich jak mam teraz.Czy opłaca się spróbować?

Temat jest bardzo wyczerpujący, ale za długo by pisać.Jeśli są potrzebne jakieś dane to mogę oczywiście dodać.

Jeszcze w innym serwisie usłyszałem że jądro systemu jest uszkodzone

Zawieszenia systemu trochę ustąpiły.Zauważyłem też że pewien program ma problem z transferem podczas aktualizacji mimo że łącze stabilne (sprawdzałem nawet na różnych sieciach).Nie wiem czy to od tego czy może to już inna sprawa.

Dane:

Model: K52JC ASUS

Procesor: Intel Core i5 M460 2.53GHz

Typ systemu: 64 bitowy

Karta graficzna: Geforce 310M

Obecnie używana karta Intela

Sterowniki wszystkie zaktualizowane. AdwCleaner i HitmanPro poczyścili z pozostałości niepotrzebnych rzeczy.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to byłbym wdzięczny.Użeram się z tym już dosyć sporo czasu a na nowy sprzęt obecnie nie mogę sobie jeszcze pozwolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...