Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeterMax

Wejście słuchawki/mikrofon w laptopie Lenovo y50-70

Polecane posty

Witam!

Niedawno zmieniłem komputer stacjonarny na laptopa firmy lenovo. Wyposażony on jest w 2 wejścia: słuchawki/mikrofon oraz S/PDIF. Mój problem polega na tym, że nie potrafię zmienić w menadżerze Realtek wejścia audio na mikrofon (cały czas mam jakoby to były głośniki/słuchawki). Pamiętam, ze w starym komputerze mogłem kliknąć na ikonkę i zmienić czy pod danym wejsciem ma być "słuchawki" "głośniki" "mikrofon" czy nawet "wejście liniowe". Kupiłem sobie specjalnie przejściówkę mającą na celu rozdzielenie tego portu słuchawkowo-mikrofonowego na 2 oddzielne, ale w dalszym ciągu podłączając mikrofon jest on traktowany jako głosnik i odcina mi dźwięk z komputera. Pomocy! :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się specjalnie :).

Mam ten sam laptop (model) gniazdo słuchawki/mikrofon jest skonstruowane tak jak gniazda w telefonach. ( jack jest nieco inny)

Musisz zaopatrzyć się w przejściówkę jack - jack (3.5) tylko taką która posiada 3 kanały +uziemienie.

$_12.JPG

Gniazdo wykrywa Ci mikrofon jako głośniki bo tak jest skonstruowane. Przejściówka pozwoli Ci rozdzielić kanały jeśli chcesz podłączyć sam mikrofon.

Ja miałem podobny problem. Tylko w odwrotną strone. Kiedy podłączyłem słuchawki, mikrofon przestał działać ( bo jack nie był odpowiedni), na razie korzystam z mikrofonu w zewnętrznej kamerce (usb) ale przejściówka nie jest droga. na Ebay kupisz przejściówkę za max 3 zł ( w dodatku przesyłka jest darmowa ).

Kliknij w link >> Prześciówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...