Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arrow3233

Rozwiązany: Temperatury

Polecane posty

Witam,

Ostatnio zauważyłem ze temperatury na procesorze i grafice chyba troche za wysokie. Podczas gry w Wiedzmina 1 z wlaczona synchronicacja pionowa temp to : proc - około 50 stopni, grafika- około 47 stopni. Gdy wyłącze v-sync to temp procesora spadnie gdzies o 5 stopni, a grafa wzrosnie do 55 nawet chwilami 63 stopni. W Dota 2 przykładowo na minimalnych ustawieniach procesor grzeje sie do około 55 st a grafika około 45 przy wyłączonej synchronizacji. W spoczynku procesor ma 27 st a grafika 29.

Dodam ze proc jest prawie nowy (niecałe 2 miesiace uzytkowania, box'owe chłodzenie), a grafika ma juz rok. Czy te temperatury to norma czy cos jest nie tak z moim chłodzeniem ? Zestaw w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w normie, daleko od limitów (66°C dla procesora, 97°C dla karty, która tak przy okazji w testach wypadła całkiem podobnie - klik), co najwyżej trochę mnie dziwi, że spada temperatura procka pod większym obciążeniem.

Jakbyś koniecznie chciał jeszcze bardziej obniżyć temperatury karty graficznej, to co niektóre programy (sam korzystam z EVGA PrecisionX) umożliwiają modyfikację zależności obrotów wentyli od temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł mi sie bład, nie 45 tylko 55 w tym procesorze przy wylaczonym v-sync, ale to i tak nie taka duza roznica. A jak bym zamontowal dwa wiatraki na topie obudowy to cos pomoze czy nie wiele ? W occt sprawdzalem to 66 st w stresie skoczylo na procu. Ogolnie to chcialym jakos zmniejszyc te temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jednak wstrzymam sie z kupnem jakis dodatkowych wiatraków czy coolera. Gdyby po jakims czasie temp sie zwiekszyly to kupie sobie chłodzenie na proca, bo to tak jak mowicie bedzie to chyba lepszym rozwiazaniem.

A przy okazji, mam pytanie jakie napięcia powinny byc w kompie i jak dobrze je sprawdzic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o napięcia jakie podaje zasilacz? Musisz je zmierzyć multimetrem, programy nie podadzą wiarygodnych wartości. Maksymalny odchył dopuszczalny przez normę ATX (dla linii 3,3V, 5V, 12V, -12V) wynosi +/-5%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...