Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koleus123

Kubuntu 14.10 - nie uruchamia się, pokazuje tylko ekran wyboru

Polecane posty

Za bardzo nie wiem, gdzie to dać bo to podpada chyba pod kategorię sprzętową oraz programową.

W każdym razie:

Jestem zadowolonym użytkownikiem Kubuntu 14.10. Wszystko w nim śmigało, nie było z nim większych problemów. Do czasu.

Postanowiłem odpiąć zasilacz z kompa, bo na coś potrzebowałem. Gdy go podpiąłem z powrotem oraz uruchomiłem sprzęt, to system normalnie się uruchomił po czym, po chwili, totalnie się zawiesił. Zrobiłem restarta, lecz po tym system się nie włączył tylko wyskoczył ekran z opcjami, coś jak po złym zamknięciu Windowsa. Po wybraniu najnowszego ?kernela? sprzęt zrobił restart i po chwili znów pokazał się ekran z wyborami. Gdy wybrałem starszą wersję silnika, to system się uruchomił, po czym znów totalnie się zawiesił. Po restarcie znów powrócił ekran z wyborami, przy czym wybranie różnych wersji ?kernela? już nie pomagało. Czyli w skrócie: jak naprawić Kubuntu?

A czemu mam wątpliwości, czy to nie problem sprzętowy? Bo oprócz problemów z Linuksem, zauważyłem że przy pierwszym uruchomieniu kompa BIOS wywala komunikat, ?Scanning BIOS Image in Hard Drive?, ?BIOS AUTO-RECOVERING?, po czym się komp restartuje i BIOS normalnie się włącza.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...