Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sypcio

Lenovo Y50-70 - nieużywany SSD

Polecane posty

Witam!

Mam problem związany z dyskiem SSD - nie mogę zmusić komputera do korzystania z niego. Mam zainstalowany Intel Rapid Storage, który pokazuje, że SSD jest, ale wyłączony. Nie ma żadnej opcji aby go włączyć. W biosie też nic nie znalazłem. Co powinienem zrobić? Jeśli ma to jakieś znaczenie mam Win7 x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na nim utworzone jakieś partycje i jeśli tak, to czy mają one przypisane litery?

Możesz to sprawdzić z aplecie zarządzania dyskami (by go uruchomić wciśnij klawisz z flagą Windows+R i w oknie, które wyskoczy wpis diskmgmt.msc i potwierdź enterem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dysk HDD, nie SSD. W takim razie system w ogóle tego dysku nie widzi.

Warto sprawdzić jeszcze raz, czy dysk jest poprawnie podłączony. Jeśli masz możliwość, to warto sprawdzić go na innym komputerze, czy w ogóle jest sprawny. No i warto też by było sprawdzić, czy dysk jest widoczny poza systemem (np. z poziomu jakiejś dystrybucji LiveCD Linuksa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czyli w takim przypadku wszystko działa jak należy. Sądziłem, że masz drugi dysk SSD, którego nie widać.

Dyski hybrydowe (SSHD) działają tak, że to dysk decyduje o tym co umieścić w pamięci flash. Użytkownik nie ma do tej pamięci fizycznego dostępu i nie jest ona widoczna w systemie jako osobny dysk, czy coś w ten deseń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że SSD nie będzie widoczny jako normalna partycja, ale wg programu Intel Rapid Storage jest on wyłączony i mam pojęcia jak mogę go uaktywnić. Załączam screena z oprogramowania Intela.

Tak wgl dzięki za zainteresowanie problemem.

post-79823-0-77676700-1423491422_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...