Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliee0

Nietypowy problem z płytą główną

Polecane posty

Witam!

Trochę nietypowe pytanie. Posiadam płytę Lenovo G31T-LM, której chipset obsługuje procesory z FSB 800/1066/1333 MHz. Problem polega na tym, że sprzedałem ją pewnemu człowiekowi przez internet i od razu napisał, że chce zwrotu pieniędzy, podobno płyta nie pokazuje nic na ekranie, nawet nie daje dźwięku z głośniczka. Wg niego płyta nie obsługuje procesorów z FSB wyższym od 800 MHz i dlatego się tak dzieje, ale wg oficjalnej specyfikacji Intela ten chipset obsługuje wyżej wymienione częstotliwości... Chciałbym się Was poradzić, czy to możliwe, czy jednak tylko próbuje mi wcisnąć kit, ponieważ pierwszy raz widzę, aby płyta nie obsługiwała FSB, choć w specyfikacji podane, że powinno działać. Kupujący upiera się, że nigdzie w internecie nie może znaleźć oficjalej instrukcji od niej i obsługiwanego FSB.

Bardzo mi pomożecie, jeśli wiecie coś na ten temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS - wg tego tu, obsługuje:

http://www.findlaptopdriver.com/specs-g31t-lm-lenovo/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedzi na twoje pytanie ^^

po drugie czesto takie plyty są zablokowane przez bios ze np wchodzi jeden model procka i roznie z tym bywa moze update biosu musi zrobic tak to juz jest z plytami OEM od della itp moim zdaniem zaproponuj mu ten sam procesor co dzialal smile_prosty.gif

PS są tez zworki na plycie chyba szczegolnie kiedy koles wsadza tam q6600 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał, że wsadza tam Core 2 Duo, E6300 i E7600 i na obu nie startowało. Że tylko podobno wiatraczki się kręcili i nie było słychać nawet beep, że jest zły procesor, a jak mi odesłał płytę to u mnie wszystko działa idealnie, płyta nawet daje dźwięk jak nie ma któregoś komponentu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...