Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

badys

Rozwiązany: PC się restartuje

Polecane posty

Witam, mój sprzęt to :

Płyta Główna : ASRock 870 Extre,e R2.0

Procesor : AMD Phenom II X6 1090T

Ram : 2x 4GB Corsair Vengeance DDR3

Karta Graficzna: Radeon 7950 3GB DDR5

HDD : WD Green 1TB

Zasilacz : ModXtreme PRO 600W ( pierwszy podejrzany - jeżeli chodzi o sprzęt)

Otóż mój problem polega na tym iż mój komputer czasami, bez jakiegokolwiek harmonogramu, czy to rano czy wieczorem , czy dni parzyste czy nie parzyste potrafi się zrestartować. Najczęściej jak udało mi się zaobserwować dokonuje się to podczas gry w popularną grę Counter Strike Global Offensive , Podczas grania w inne gry tego nie zaobserwowałem jak na razie (ew. edit dodam).

Nie mam pomysłów jak sprawdzić czy to wina oprogramowania, czy jakieś pliki systemowe są uszkodzone czy możliwe, że to wina sprzętu i wtedy wchodziła by w grę wymiana np. zasilacza zamiast zwykłego formatu. Dlatego pytam o pomoc. Czasem, ale to już rzadko, potrafi się zrestartować raz za razem, tzw. COMBO :F Wtedy moja płyta główna pyta się czy np. nie uruchomić naprawy systemu. (nic nie znajduje tam ) Podrawiam serdecznie ! I dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za taką szybka odpowiedź w moim problemie.

Ściągnąłem ten pierwszy program i po 20minutowej sesji w CS:GO PC mi się zrestartował i chcę dodać, że zrestartował się kolejne 3 razy jeszcze za nim pojawił się ekran wczytywania WINDOWS'a. Mam nadzieję, że ta informacja pozwoli przybliżyć nas do znalezienia sprawcy. Czyli nie tylko podczas gry w CS:GO, ale również podczas stanu spoczynku, jak nic nie robię na PC, on potrafi się zrestartować jak również przed wczytywaniem windowsa. Załączam również SS z programu tuż po restarcie podczas mojej gry w CS'a. CPU temp. przed restartem wynosiła 45 stopni. Pozdrawiam serdecznie !

post-967692-0-73455900-1422351042_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej mam jeszcze jednego sprawcę ewentualnie . Posiadam kartę dźwiękową Xonar DX 7.1 która niestety nie pasuje do mojej obudowy / płyty głównej i wygląda to tak. Jakbym przykręcił ją normalnie do obudowy (zabezpieczył) to wtedy nie siedzi w sockecie dobrze, a z kolei jak docisnę ją do płyty głównej to nie mogę jej dokręcić do obudowy (zabezpieczyć) i tak oto tym sposobem jest podpięta do płyty głównej ale jest niezabezpieczona. Możliwe, że będę musiał zamówić nową obudowę, a wraz z tym od razu myślałem by zmienić płytę główną na ASRock eXtreme R3.0 . Obudowa w załączniku. (AeroCool Xpredator X1)

post-967692-0-01401300-1422360974_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem format dysku (wszystko wymiecione, jakbym z prostytutki dziewicę zrobił ) i zainstalowałem 208 update'ów z windows update. Po wszystkim grałem sobie przez całą sobotę bez problemów, niedziela wieczór przyszedł i restarty pojawiły się jak pryszcze na twarzy nastolatka.... Do końca wykluczyć problemu systemu nie można , bo może coś przez update'y i ich zabezpieczenia do procesorów amd bla bla bla . Expertem nie jestem, ale chciałbym w końcu normalnie pograć, także czekają mnie pewnie wymiany sprzętu. I oto moje pytanie. Co wymienić, a co można by wymienić . W przyszłości ogólnie i-7 intela bym chciał zainstalować, ale z pewnością to się wiąże z wymianą płyty głównej oraz karty graficznej. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie posłucham !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Intel po wykryciu karty AMD przepala obwody na płycie i sam siebie pali.

Skąd się te legendy biorą? biggrin_prosty.gif

Nie, Intel nie ma nic do Radeonów, będzie śmigało wink_prosty.gif

Nice :D Kiedyś dawno temu coś takiego słyszałem. Może i faktycznie prawda była, ale ze starszymi modelami czy cuś lel nie wiem :D No i ja ogólnie chciałem wymienić płytę główną na ASRock eXtreme r.3.0 ale to było jak z AMD chciałem się dalej bawić, a w tym momencie na intela i-7 stawiam. Nie wiem na jaka plyte glowna zmienic by wsio smigalo ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...