Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Zmiana antywirusa i firewala.

Polecane posty

Otóż mam zamiar zamienić mojego aktualnego antywirusa (Avast Free) na coś innego bo jak próbowałem zainstalować BiA Hell's Highway to wykrywało wirusa też sprawiał pare innych problmów ostanio,też zamierzam zmienić firewala z tego powodu że aktualny jest dość upierdliwy( ZoneAlarm Free),mam pytanie czy muszę pobierać programy do defragmentacji dysku,rejestru i ogólnie do czyszczenia?

Jakby co to mam Win7 z SP1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu chcesz je pobierać wink_prosty.gif? Zazwyczaj wszystkie te ulepszacze działają zupełnie odwrotnie. Przy okazji defragmentacja rejestru bez zrobienia wcześniejszego backup'u może skończyć się reinstalacją systemu. Z mojej strony: nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak odradzasz pobierania programów do defragmentacji i czyszczenia,to może doradziłbyś jakiś antyvirus i firewal albo jakiś dobry pakiet byle był darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna defragmentacja, którą można polecić to defragmentacja dysku. Do tego czyść samodzielnie folder %TEMP% co jakiś czas.

Co do antywirusa i firewalla. Zależy od tego na jakim poziomie jesteś świadomym użytkownikiem komputera i czy chcesz ograniczyć wyskakujące komunikaty (np. firewalla) do minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam zamiar zamienić mojego aktualnego antywirusa (Avast Free) na coś innego

też zamierzam zmienić firewala z tego powodu że aktualny jest dość upierdliwy( ZoneAlarm Free)

Przyłączam się do tematu. Używałem Avasta, ale teraz przesiadłem się na AVG AntiVirus Free Edition 2015 - ponoć jest lepszy. Ale mam problem z firewallem - dotąd korzystałem z Comodo, ale jest dość ciężki i zbiera negatywne opinie (chyba, że to wszechobecny hejting). Chciałem się przesiąść na Outpost Firewall Free, ale ściąga mi się jako Outpost Security Suite FREE i każe wyrzucić antywira, więc dałem się na spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitdefender Antivirus Free lub 360 Internet Security jako antywirus.

Privatefirewall jako zapora.

Co do Comodo. Bzdura. Wciąż jest to świetny wybór jako firewall. Moduł HIPS też jest elegancki. Wystarczy wszystko odpowiednio skonfigurować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...