Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafiiik

Po dokupieniu 4GB RAMu komputer zatrzymuje sie na ekranie wyboru BIOSu

Polecane posty

Witam. Mam problem związany z moją nową pamięcią RAM (w jednej kości, KVR16N11S8/4 KINGSTONE 4 GB). Kiedy dołączam ją do moich 2x2GB KINGMAX które działały poprawnie (FLGE85F-B8KJ9) to komputer zatrzymuje sie na ekranie startowym płyty głównej (ASUS P7H55 Motherboard). Nie ryzykowałem robienia czegoś w BIOSie, ponieważ nie wiem jak się nim posługiwać. Podobno RAMy różnych firm mogą się nawzajem wykluczać, jednak mam nadzieję, że mój zakup nie poszedł na marne. Dodam, że kiedy podłączyłem sam nowy RAM 4GB to komputer nie chciał poprawnie odpalić - przy "uruchamianiu systemu Windows" nastąpił reset, musiałem uruchomić komputer 2 opcją (nie przez "uruchom system Windows normalnie") i wyskoczył niebieski screen z jakimś problemem. Prosiłbym o jakieś wskazówki, a jeśli problem leży w BIOSie to jak się nim posługiwać. Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam uruchom narzędzie do włączenia systemu (czy jakoś tak) i pojawia się:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is identified in the stop message, disable the driver or check with manufacturer for driver updates. Try changing video adapters.

Chceck with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup options, and then select Safe Mode.

Technical information: (nie wiem czy potrzebne)

***STOP:0x0000007E (i jakieś tam rodzaje)

*** pci.sys - Address FFFFF99000D47EED base at FFFFF88000D45000, Datestamp 4a5bc117.

to oczywiscie w przypadku nowo zakupionej 4GB KINGSTONE, jeśli chodzi o odpalenie kompa przy starych RAMach 2x2GB to nie ma żadnego problemu, wszystko działa jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...