Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DrVall

Gigabyte GTX 750 TI OC problem

Polecane posty

Witam. Od około roku jestem posiadaczem karty graficznej Gigabyte GTX 750 TI OC. Niedawno zauważyłem problem - raz na jakiś czas podczas gier (nie ważne czy jest to np. The Crew, czy Counter Strike GO) gra zacina się na chwilę, po czym minimalizuje się i na pasku pokazuje się chmurka z napisem "Sterownik NVIDIA przestał działać i odzyskał sprawność po poważnym błędzie", czy coś blisko tego. Miał ktoś podobne problemy i może mi coś poradzić?

Sterownik na bieżąco aktualizowany jest przez NVIDIA GeForce Experience.

Procesor: Intel Core2Quad Q9550 2.83@3.2GHz

Płyta Główna: Gigabyte GA-EP43-S3L

RAM: Kingston 2x2gb

Karta Grafiki: Gigabyte GTX 750 TI OC

Zasilacz: Modecom 470W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz z czarnej listy. Pewnie nie wyrabia z kartą i crashuje ci
Przy czym to raczej strzał, moim zdaniem niekoniecznie celny, bo akurat GTX 750 Ti to bardzo oszczędna karta. Jednak celny, czy nie, zasilacz wypadałoby wymienić, bo ciężko przewidzieć, kiedy ten da znać o swojej przeciętnej jakości.

Z nowych wart uwagi jest choćby Corsair VS450, można dołożyć do CM G450M (ma lepsze bebechy i dłuższą gwarancję). Taniej od Corsaira możesz szukać albo używek, albo nówek z jakimiś kompromisami, pewnie najczęściej gorszym okablowaniem (co może dać o sobie znać choćby przy ewentualnej wymianie karty graficznej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sterowników do karty graficznej w wersji 377.88.

Dzięki za pomoc, a raczej jej próbę, ale czytaj wcześniej wątek, jasno napisałem tam że walczyłem już ze sterownikami wink_prosty.gif

A cd. zasilacza to myślę że do 200 zł byłbym w stanie przeznaczyć. Wynajdzie się coś przyzwoitego w tym przedziale cenowym?

72339880180847234027.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba można założyć, że problem nie leży w samej karcie.

A jak się mają temperatury? Może odpal HWMonitor, pograj do wywalenia się sterownika i wrzuć screena.

Co do zasilacza:

Z nowych wart uwagi jest choćby Corsair VS450, można dołożyć do CM G450M (ma lepsze bebechy i dłuższą gwarancję)
W cenie G450M jest jeszcze Smart SE 530W, ale ma niepotrzebnie dużo mocy (no chyba, że w przyszłości planujesz montować potworka pokroju R9 290), a elektrycznie jest półkę niżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...