Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kj5

[PSP] Petycja do Sony w sprawie PL czcionki w przeglądarce

Polecane posty

Pisze w imieniu PSP-team.pl

Jeśli nie macie PSP to i tak to przeczytajcie nic nie zaszkodzi a możecie pomóc.

PlayStation Portable to zdolna konsola, Sony prawie z każdym nowym softem próbuje udogodnić nam życie dodając to nowe funkcje jak wyszukiwarka google, skype czy komunikator Go!Messneger itp. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jedno małe niedociągnięcie, które ciągnie się już od samej premiery PSP.

Brak polskich czcionek, to największa udręka użytkowników korzystających z internetu w PSP. Oczywiście problemy z kodowaniem, były rozwiązywane amatorskimi sposobami, jednak nie dało to takiego rezultatu jaki by wszyscy oczekiwali. Właśnie przez tą sytuację i brak działania ze strony SCE, użytkownik qasq postanowił stworzyć petycje w imieniu polskich posiadaczy konsol PSP o dodanie polskiego kodowania w przyszłych softach na konsole PlayStation Portable

http://www.petitiononline.com/sonypol/petition.html Zjeżdzasz na dół dajesz taki przycisk potem wpisujesz dane.Ważne może być tylko e-mail prawdziwy reszta false chociaż lepiej jak wpiszecie prawdziwe.Każdy sie tu morze wpisać nawet jak nie macie PSP a nienawidzicie Sony to też się wpiszcie.

http://di.com.pl/news/23253,0,Walcza_o_pol...n_Portable.html

http://psp-team.pl/newsy/psp/petycja-krzak...#jc_allComments

http://www.wykop.pl/link/89648/petycja-dod...czcionke-do-psp

tu bym was prosił aby każdy kto morze wykopał to.Założenie konta jest naprawde łatwe !.

Petycja

My niżej podpisani zwracamy się do Was:
Drodzy SCEE i Sony

My, Polscy posiadacze wspaniałego urządzenia jakim jest Playstation Portable,
zwane w skrócie PSP prosimy, abyście w następnej edycji Oprogramowania dodali polską tablicę znaków diakrytycznych. Jest nam przykro gdy nasze rodzime strony internetowe nie wyglądają tak ładnie jak te angielskojęzyczne.
Dlatego pytamy, dlaczego tak wielka społeczność, ludzi którzy kupili PSP także z nadzieję na łatwe korzystanie z internetu, z całą jego łatwością i bez problemów; dlaczego mamy takie problemy? Dlaczego do dziś, a mija prawie rok od powstania Polskiego oddziału SCEE, SCEP, musimy w przeglądarkach oglądać nieprzyjemne krzaczki, które całkowicie uniemożliwiają przyjemne korzystanie z sieci? Dlaczego w pamięci tak wspaniałego urządzenie ciągle tkwią zestawy czcionek japońskich czy chińskich, zawierających często kilkaset znaków, podczas gdy nam potrzeba tylko tych 10-20 do pełnej satysfakcji? My nie jesteśmy Japończykami czy Chińczykami, nie jesteśmy także z Wlk. Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy Polakami, i chcemy poświęcić tych kilka kilobajtów pamięci na nasze rodzime znaki diakrytyczne. Chcemy się czuć wolni podczas serfowania po sieci, bez problemów i ciągłego szukania rozwiązań. I jeszcze jedna prośba. Jeśli naprawdę nie ma żadnych szans, byśmy otrzymali polskie znaki jako rozszerzenie w przyszłości, prosimy zróbcie tyle ile będzie trzeba by zbudować stronę/skrypt/dodatek do przeglądarki; który w czasie rzeczywistym będzie usuwał z wczytywanych stron polskie znaki i innymi słowy konwertował je z ich kodowania do czystego ASCII, tak by tekst nadawał się do czytania. Uważamy, że jest wiele możliwości by osiągnąć ten cel.

Z poważaniem,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi spocony japoniec do szefa Sony: "Proszę pana Polacy domagają się polskiej czcionki w PSP".

Szef: "A co to jest Polska?"

J:"..." Wyciąga mapę i pokazuje Polskę.

Szef:"Nie tam gitarę mi zawracasz toć to Europa jest, no zmykaj..."

Tak to będzie wyglądało. :down:

Solution: Nauczyć się angielskiego, nie wchodzić na WP i/lub mieć gdzieś krzaczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Kiedy oni mają zamiar wprowadzić polskie znaki ? Kupiłem właśnie PSP i planowałbym specjalnie dla psp kupno routera , tylko jeżeli będę mógł sobie np. chodzić po forum cdaction normalnie i po innych stronach polskich. Czy jest szansa ? I czy dlaczego SONY nie chcę tego zrobić ? To moim zdaniem jawna dyskryminacja. Powinno się w ogóle nie wprowadzać do sprzedaży takich produktów, bo na pewno to dużym wysilkiem nie jest. A ile można chodzić po angielskich stronkach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już przypadkiem nie pisałem że Polska to nie rynek? My, jako kraj nie generujemy dużym firmą konsolowym praktycznie żadnego zysku. Dlaczego więc mieli by poświęcać całe kilka kb na polskie znaki? Zwłaszcza Sony, ta firma jest tak powolna i ociężała że zanim by coś takiego zrobiła minełoby duuużo czasu (no wiecie musieli by w googlach dowiedzieć się co to jest polska, jak wyglądają polskie litery, zrobić "kopiuj-wklej" do softu itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza Sony, ta firma jest tak powolna i ociężała że zanim by coś takiego zrobiła minełoby duuużo czasu

Wtrącę swoje trzy grosze, jeżeli o rynek konsolowy w Polsce chodzi to Sony jest szybsza od takiego oddziału MS [Nintendo nie liczę, kiedyś, podobno ktoś widział jakiegoś przedstawiciela N w Polsce, ale to mit pokroju Yeti ;) ], raz, że SCEP gry lokalizuje [tutaj liczy się sprzedaż, a ta, jeżeli chodzi o Polskę jest dość wysoka, więc lokalne oddziały dostają zielone światło w sprawie lokalizacji, wydań itp.], ceny zbija, dwa, że PSN jest w Polsce oficjalnie, działa, nikt blokad regionalnych nie zakłada [Live! i ostatnie mapki/dodatek do GoW II [dalej zablokowane], dodatek do GTA, ogromne problemy, później odblokowali, ale początkowo mogłeś jedynie komunikat zobaczyć], możesz płacić kartą, możesz bezproblemowo podać swoje dane [MS dopiero niedawno funkcję taką umożliwił]. Więc spokojnie, Winnetou, SCEI wie gdzie leży Polska.

Petycja nic nie zmieni, ale jeżeli ktoś chce, to czemu nie ? Lepsze to, niżeli negacja wszystkich prób zmian. Od gadania, że nic się nie zmieni, nic się nie zmieni na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Ojejku, są dodatki do god of war 2 ? Chłopaki, dziewczyny, jako że nie mam TV u siebie w pokoju to wybrałem PSP. Niczego nie żałuję poza jednym, serią god of war na ps2. Czy możecie mi pokazać gdzie mogę znaleźć informacje i filmiki o tych nowych mapkach, bardzo byłbym wdzięczny, gdzie można je kupić. Oj , proszę was, będę wdzięczny o wytłumaczenie mi o co chodzi. God of war 2 to świetna gra, szkoda że nie mogliby zrobić taką konwersję na ps2, albo chociaz osobną cześć god of war 3 na psp, bo 6 h to za mało. :confused:

Chyba wiedzą co to Polska, jeśli jest taki oddział, polonizacje gier zaczyna być normą i na ps3 są polskie znaki. Jednym słowem : no comment. W czym jesteśmy gorsi ? Nie możemy sobie pohasać po necie w pl ? Moim zdaniem powinniśmy robić petycje wielkę petycję, i może coś wskuramy. Taką na cały świat ;), gdzie tylko się da, niech piszą i może coś wyjdzie ? Co wy na to ? Może warto ostatni raz spróbować ? Ja bym też dodał groźbę :laugh: albo coś w stylu , jak traktują nas i PSP. Po co to robili jeśli nie chcą normalnie zrobić ten internet....

No piszcie, jakie macie zdanie na temat wznowieniu petycji, ten ostatni raz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem, ja te mapki bezproblemowo sobie kupiłem i mogę na nich grać (bez żadnego kombinowania z IP, regionem itd.).

Od 29 lipca jest już blokada :)

Przy okazji którejś aktualizacji [2.70 chyba] przeglądarka PS3 dostała polską czcionkę, więc to tylko kwestia chęci ze strony SCEI. Wszelkiej maści akcje mogą zwrócić uwagę na problem, więc zawsze warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

W takim razie zgadzacie się na ową petycję ? Jeżeli tak to niech ktoś mądrzejszy się tym zajmie, ja mogę na innym znanym bardzo forum o sprzęcie ogłosić ową petycje, oni pomogą, tutaj, i na 2 forach o psp. Proszę o Wasze zdanie. I pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...