Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

forumowicz00

Bezprzewodowa neostrada

Polecane posty

Witam,

Mam internet od tp czyli annex A i posiadam router przewodowy Asmax AR 804u tu instrukcja: www.inter-comp.pl/pub/manual/Ar-804u_M.pdf. Chcialbym do niego cos dokupic ale dokladnie wlasnie sie nie znam i nie wiem co by bylo najlepsze zeby wziac od niego sygnal i rozdzielic bezprzewodowo sygnal do 2 pc i 3 laptopow. Wymienione urzadzenia posiadaja karty WiFi. Wstepnie sie zorientowalem i najlepiej zeby mialo standard "n". Prosze o porade co do tego dokupic i jak te rzeczy skonfigurowac zeby dzialalo. Budzet to ok 70 zl ale im mniej tym lepiej oczywiscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że Asmax ma włączone DHCP więc tak też konfigurujesz połączenie WAN po stronie zakupionego sprzętu.

Tzn jak?

a drugie pytanie to takie ze mam tez Tp-link td-w8950nd_v1 jest to bezprzewodowy router ale strasznie czesto rozlacza polaczenie z netem. w domu jest 4-5 urzadzen ktore ma obslugiwac. Moze to za duzo dla niego? Jest to wersja ktora z 2 lata temu byla w biedronce za 40 zl. Chyba ze cos mam zle skonfigurowane ale probowalem juz wszystkiego:

Pozostałe dane niezdbędne do ustanowienia połączenia to:

Annex A

protokół PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE)

enkapsulacja: VC multiplexing (VCmux)

autentykacja PAP lub CHAP

VPI: 0

VCI: 35

W niektórych przypadkach (w zależności od typu modemu) konieczne będzie również wprowadzenie parametrów:

DSL Modulation: G.dmt lub Multimode (dla opcji 10 i 20Mbit/s wybierz ADSL2+)

MTU: 1492 lub Auto

DNS: pobierane atomatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 194.204.159.1, alternatywny: 194.204.152.34, host: dns.tpsa.pl

i ciagle zrywa polaczenie czasem sam zresetuje polaczenie i polaczy sie ponownie a czasem trzeba isc i go odlaczac od pradu i podlaczac zeby na nowo sie ustawil. Nie wiem co powoduje to zrywanie polaczenia. Czy to wina modulu modemu czy modulu wifi? Dodam ze ustawialem tez w opcjach samo g albo samo b/g bez n bo gdzies przeczytalem ze niektorym to pomagalo, ale tutaj dalej to samo. Dlatego kombinuje z tym starym asmaxem. A moze by go ustawic jako modem a tego tp-linka jako router bezprzewodowy tylko czy tak sie da? Wie ktos jak to zrobic. Ten tp-link to to pierwsza kanciasta wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak?

Tzn. że jako WAN na nowym routerze ustawiasz Dynamic IP albo DHCP.

Co do TP-Linka. Ustawienia są prawidłowe. Z tego co pamiętam wersja 1 nie ma możliwości ustawienia portu LAN aby funkcjonował jako WAN. Najlepiej sprawdź jak router zachowuje się przy połączeniu kablowym, tj. czy zrywa połączenie. Jeśli tak to zerknij w statystyki/logi czy nie ma żadnych błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...