Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maridok

Program do rejestrowania spadków lub przerw w sieci.

Polecane posty

Czy istnieje jakiś program, który na bieżąco, będzie śledził spadki lub przerwy w sieci?

Chciałbym udowodnić mojemu dostawcy, że mój internet nie działa dobrze, wbrew temu co mój dostawca mówi. A niestety - nie mam jak. Musiałbym ustawić kamerę i nagrywać stan sieci na pasku zadań przez cały czas korzystania z intersieci. Wolałbym jednak mieć jakiś program, który zrobi to za mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam router własny. Mieszkam na uboczach miasta, lekko zalesione tereny. Rozumiem spadki internetu, ale nie długie lub krótkie, ale częste przerwy w dostawie (ściągniecie pliku powyżej gigabajta przez przeglądarkę jest niemożliwe na chwilę obecną). Czasem są to sekundowe przerwy, które naprawdę psują pracę. Jednak bez względu na to, gdzie mieszkał dostawca zakładając mi tu internet zobowiązał się do bezproblemowych dostaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to router? Najlepiej byłoby monitorować stan połączenia po stronie routera, ze względu na to, że wykazałbyś usługodawcy, że połączenie zostaje zrywane od jego strony. Przy monitorowaniu wszystkiego z poziomu komputera, może powiedzieć, że wina leży po stronie połączenia na linii router <> PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie. Jeszcze mogę to sprawdzić, ale bywały sytuacje, że Odłączałem kabel modemu od routera i podłączałem bezpośrednio do komputera, a przerwa trwała nadal. Zatem to albo błąd przesyłania od dostawcy, albo coś z modemem. Nie sądzę, aby z modemem było coś nie tak. To malutka kostka, z której wychodzą dwa kable (od anteny, kabel modem - komputer (lub router) i kabel zasilacza). A router to TP Link WR740N czy jakoś tak. Taki ze średniej półki z jedną antenką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o mnie ;). Ja ci wierzę, że możesz mieć przerwę w dostawię internetu jednak zazwyczaj ISP musisz udowodnić, że jest to jego wina a nie np. twojego sprzętu. Najprościej puścić ping z zapisem do pliku. Utworzy to coś w rodzaju loga, który będzie poniekąd dowodem. Możesz też spróbować narzędzi do monitorowania. Jeśli masz czas ogarniać dokumentację to polecam Wiresharka, jeśli nie to skorzystaj z czegoś pokroju Karen's LAN Monitor (nie używałem więc nie do końca wiem jakie są jego funkcję).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te programy rejestrują przepływ w taki sposób, w jaki opisałem to w pierwszym poście? Chciałbym, aby tworzyły pliki jakiś raportów, gdzie po dajmy na to miesiącu miałbym pokazane ładnie jak często i na jaki czas (łącznie również) zacinał mi się net.

Sprawdzę je z połączeniem kabla nie do routera, ale do komputera bezpośrednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wireshark'u samemu możesz sobie tworzyć pliki logów wg. upodobań. Drugiego programu nie obsługiwałem, więc nie wiem. Najprościej byłoby napisać sobie skrypt, który odpali ping w tle i w przypadku braku odpowiedzi zapisze datę i godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...